Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРОКСИДАЗНОГО ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРОКСИДАЗНОГО ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРОКСИДАЗНОГО ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ОСІЙЧУК ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 547.56:577.151.4:577.152.1
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРОКСИДАЗНОГО ОКИСНЕННЯ
ФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК
02.00.10 - біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України
Наукові керівники: доктор хімічних наук, професор
Давиденко Тетяна Іванівна
кандидат хімічних наук, доцент
Романовська Ірина Ігорівна,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України,
завідувач лабораторії фізико-хімічних основ біотехнології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Коваленко Валентина Миколаївна,
Інститут фармакології та токсикології АМН України,
завідувач відділу загальної токсикології
доктор хімічних наук, професор
Вовк Андрій Іванович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу механізмів біоорганічних реакцій
Провідна установа Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України,
відділ структури і функції білка
Захист відбудеться 15 червня 2007 р. о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02660, Київ-94,
вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02660, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
Автореферат розісланий 15 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що фенольні сполуки, які містяться в стічних водах багатьох підприємств ряду галузей (металургійної, нафтохімічної, лакофарбової, фармацевтичної, деревопереробної та ін.) токсичні; більшість з них є канцерогенами і класифікуються як забруднюючі агенти, які становлять небезпеку для здоров'я людей та тварин.
Зараз для видалення фенольних полютантів використовуються різні методи: мікробне окиснення, адсорбція на активованому вугіллі, екстракція, окиснення озоном, хлором, електрохімічне окиснення. Однак ці методи не завжди достатньо ефективні, є дорогими і в ряді випадків сприяють утворенню побічних і навіть більш токсичних продуктів.
Перспективним є ферментативний метод дефенолізації з використанням пероксидази хрону (ПОХ) через високий ступінь видалення фенолів, утворення нерозчинних, легко відокремлюваних продуктів окиснення. Цей метод відрізняється простотою технологічного оформлення та експлуатації, відсутністю внесення додаткових домішок у процесі знефенолювання, а також можливістю проведення процесу в м'яких умовах (широкий діапазон значень рН, температур, концентрацій забруднювачів). Разом з тим, недоліком даного методу є висока вартість комерційного препарату пероксидази та одноразовість використання ферменту.
Тому є актуальним оптимізація методу елімінації фенольних сполук з використанням частково очищеної пероксидази, дослідження впливу структури фенолів на їх реакційну здатність, а також розробка методів іммобілізації ПОХ на носіях, пошук яких триває. При цьому враховується можливість одержання біокаталізаторів з новими функціональними властивостями, що забезпечує їх багаторазове використання в реакціях дефенолізації та підвищену стабільність при використанні і зберіганні.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт у лабораторії фізико-хімічних основ біотехнології відділу медичної хімії Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України за темами: ”Разработка методов утилизации фенолов и хлорорганических пестицидов” (2003 р, № держ. реєстрації 0103U007260), ”Изучение физико-химических особенностей пероксидазного окисления фенольных соединений” (2000-2002 рр, № держ. реєстрації 0101U001080).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи - дослідження впливу структури фенольних сполук та умов їх біоконверсії в присутності вільної та іммобілізованої пероксидази на ступінь їх видалення з водних розчинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРОКСИДАЗНОГО ОКИСНЕННЯ ФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок