Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛООБМІННИХ АПАРАТІВ І СИСТЕМ ДЛЯ КОНДЕНСАЦІЇ І ОХОЛОДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПОТОКІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛООБМІННИХ АПАРАТІВ І СИСТЕМ ДЛЯ КОНДЕНСАЦІЇ І ОХОЛОДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПОТОКІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛООБМІННИХ АПАРАТІВ І СИСТЕМ ДЛЯ КОНДЕНСАЦІЇ І ОХОЛОДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПОТОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ХОЛОДУ
Гоголь Микола Іванович
УДК 621.56
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛООБМІННИХ АПАРАТІВ
І СИСТЕМ ДЛЯ КОНДЕНСАЦІЇ І ОХОЛОДЖЕННЯ
ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПОТОКІВ
Спеціальність 05.05.14
Холодильна та кріогенна техніка, системи кондиціонування
Авторереферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі холодильних установок Одеської державної академії холоду Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Лагутін Анатолій Юхимович, проректор з наукової роботи
Одеської державної академії холоду Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Дорошенко Олександр
Вікторович, Одеська державна академія холоду,
професор кафедри технічної термодинаміки;
доктор технічних наук, професор Радченко Микола
Іванович, Миколаївський національний університет
кораблебудування ім. адмірала Макарова, професор
кафедри кондиціонування та рефрижерації
:
Провідна організація: Національний політехнічний університет України,
„Київська політехніка”, кафедра атомних електростан-
цій і інженерної теплофізики.
Захист дисертації відбудеться 05.12.2005 р., о 13_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.087.01 в Одеській державній академії холоду за адресою:
вул. Дворянська,1/3, м.Одеса, Україна, 650082.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської державної академії холоду за адресою: вул. Дворянська,1/3, м.Одеса, Україна, 650082.
Автореферат розісланий 03.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
Доктор технічних наук, професор Мілованов В.І.
Вих.№____________
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Охолодження та конденсація технологічних потоків у хімічному, металургійному, харчовому та інших виробництвах здійснюється здебільшого шляхом відведення теплоти до атмосферного повітря. Значну групу серед цих процесів становлять такі, в яких газові (повітряні) потоки охолоджуються завдяки циркуляції рідкого холодоносія, наприклад води. Спільним для вказаних технологічних процесів є те, що вони реалізуються в теплообмінних апаратах із розвиненою зовнішньою поверхнею теплообміну.
Широке застосування апаратів повітряного охолодженням сприяє вирішенню однієї з найбільш гострих проблем – енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпеки експлуатації холодильного і кондиціонуючого обладнання. Тому вдосконалення теплових та аеродинамічних процесів в таких апаратах є однією з пріоритетних задач холодильної техніки і техніки кондиціонування.
Відомі результати дослідження процесів конденсації середовищ, зокрема аміаку усередині горизонтальних труб відносяться до охолодження поверхні водою, що не дає можливості застосовувати їх для умов охолодження поверхні повітрям. Використання в теплообмінних апаратах повітря змінює фактори впливу на процес конденсації і відповідно умови тепловіддачі. Проведення дослідження процесів конденсації пари аміаку в горизонтальних трубах із зовнішнім обтіканням потоком повітря доцільно ще й тому, що аміак залишається основним холодильним агентом у системах охолодження технологічних потоків хімічної та холодильної технологій.
При відведенні теплоти конденсації й в інших процесах, зокрема охолодження газів (повітря), стиснених у компресорних установках, використовуються здебільше біметалеві поверхні з традиційною формою оребрення. Широка гама поверхонь застосовується практично безальтернативно, а нові поверхні, які довели свою працездатність і впроваджуються у конструкціях теплообмінників, не досліджені у діапазонах експлуатаційних параметрів. Така невизначеність із вибором найбільш ефективних поверхонь призводить до значних енергетичних втрат і спричинена відсутністю наукових основ оптимального проектування теплообмінних апаратів і систем для конденсації й охолодження технологічних потоків як необхідної умови створення удосконаленого енергозберігаючого обладнання для охолоджуючих і утилізаційних процесів, а також технологічного кондиціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕПЛООБМІННИХ АПАРАТІВ І СИСТЕМ ДЛЯ КОНДЕНСАЦІЇ І ОХОЛОДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПОТОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок