Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Продуктивність та надземна фітомаса берези в насадженнях Українського Полісся

Продуктивність та надземна фітомаса берези в насадженнях Українського Полісся

Назва:
Продуктивність та надземна фітомаса берези в насадженнях Українського Полісся
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний аграрний університет
Матушевич
Любов Миколаївна
УДК 630*2.674.031:630*228(477)
Продуктивність та надземна фітомаса берези
в насадженнях Українського Полісся
06.03.02 – лісовпорядкування та лісова таксація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Лакида Петро Іванович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри лісового менеджменту
Офіційні опоненти : доктор сільськогосподарських наук, професор
Ткач Віктор Петрович, Український ордена “Знак пошани” науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, директор
кандидат сільськогосподарських наук,
Полякова Любов Володимирівна, Науково-інформаційний центр лісоуправління, старший науковий співробітник
Провідна установа – Український державний лісотехнічний університет, кафедра лісової таксації та лісовпорядкування, Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “ 7 ” липня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м. Київ-41,
вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
Автореферат розісланий “ 3 ” червня 2004 року
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Кравець П. В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Різкі зміни клімату та деградація навколишнього середовища ставлять під загрозу нормальне функціонування біосферних процесів і життя людини. У зв’язку з цим постає питання всебічного вирішення проблем оптимізації природокористування як частини екологічного моніторингу. Із наземних біомів ліси відіграють важливу роль у регулюванні багатьох природних процесів. Пріоритетною серед екологічних функцій лісу є його довготермінова здатність акумулювати вуглець біомасою деревних рослин та продукувати кисень. Вирішення ресурсо-енергетичних та екологічних проблем лісів потребує розробки системи нормативно-інформаційного забезпечення для кількісної та якісної оцінки біологічної продуктивності деревних порід за компонентами фітомаси в прийнятних одиницях маси або енергії. У свою чергу, воно поглиблює уявлення про біологічну продуктивність деревостанів головних лісоутворювальних порід та має практичну цінність для впровадження її нормативів у лісівничу та інвентаризаційну практику.
В Україні такі дослідження тільки розпочалися. Тому для деяких деревних порід нормативної інформації про біомасу в цілому та окремі її компоненти немає. Математичні моделі та нормативи оцінки компонентів надземної фітомаси для деревостанів сосни, дуба, бука та смереки розробив П. І. Лакида (1997). Для березових деревостанів в Україні такі дослідження не проводились.
Дисертаційну роботу присвячено вивченню біологічної продуктивності лісостанів берези повислої, широко розповсюдженої в Українському Поліссі, за компонентами надземної фітомаси та їх кількісною і якісною оцінкою.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проблемні питання, висвітлені в дисертації, є складовою частиною держбюджетної наукової теми 110/55 “Розробити теоретичні основи, методичне і нормативно-інформаційне забезпечення системи кадастрової оцінки лісосировинних ресурсів та їх раціонального використання в умовах ринкової економіки” (номер державної реєстрації 0196U013080), яку виконували співробітники кафедри лісової таксації та лісовпорядкування лісогосподарського факультету Національного аграрного університету в 1996–2000 рр. за участю дисертанта (розділ 3 “Вивчення біологічної продуктивності березових лісів України за компонентами фітомаси”).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційних досліджень були теоретичне обґрунтування та практична реалізація нормативно-інформаційного забезпечення оцінки якісних і кількісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев та деревостанів берези повислої в насадженнях Українського Полісся.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Продуктивність та надземна фітомаса берези в насадженнях Українського Полісся

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок