Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ АРТИСТІВ ЕСТРАДНИХ АНСАМБЛІВ

ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ АРТИСТІВ ЕСТРАДНИХ АНСАМБЛІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ АРТИСТІВ ЕСТРАДНИХ АНСАМБЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,40 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Бабіч Дана Ростиславівна
УДК 78(08)785.161
ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ АРТИСТІВ ЕСТРАДНИХ АНСАМБЛІВ
13.00.02 - теорія та методика навчання музики
і музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Стрельчук Вікторія Олександрівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор
кафедри режисури естради і масових
свят
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Брилін Борис Андрійович,
Вінницький державний педагогічний
університет імені М.Коцюбинського,
професор кафедри теорії і історії музики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Белявіна Наталія Дмитрівна,
Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв,
професор, завідувач кафедри
музичного мистецтва
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова,
кафедра фортепіанного виконавства і
художньої культури
Захист відбудеться 11 червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул.Щорса,36, ауд.209)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул.Щорса,36).
Автореферат розіслано 11 травня 2004р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процеси розвитку українського суспільства, демократизації і національного відродження викликають значні зміни в житті українського народу, оновлення всіх сфер його діяльності. Особливого значення набуває вирішення проблеми вдосконалення професійної підготовки спеціалістів у вищих навчальних закладах, на чому акцентує увагу Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття).
Критично засвоюючи світовий досвід навчання і виховання, сучасна педагогіка прагне знайти таке співвідношення традиційних і новаторських підходів до особистості, яке б сприяло організації навчально-виховного процесу на принципах гуманності та демократичності, коли і викладачі, і студенти стають активними учасниками педагогічного процесу. Такі спроби здійснюються і в музичній педагогіці.
Разом з тим є ще багато проблем, які належним чином не досліджені, зокрема, проблема вдосконалення підготовки артистів естрадних музичних ансамблів і особливо – формування їх виконавської майстерності.
Оскільки естрадна інструментальна і вокальна музика – явище надзвичайно динамічне, що активно розвивається, видозмінюється, професійна підготовка естрадних музикантів має свої особливості.
Навчання і виховання артистів естрадних ансамблів здійснюється в музичних училищах, інститутах та університетах культури і мистецтв. У навчальному процесі викладачі і студенти зустрічають певні труднощі, пов’язані передусім з відсутністю необхідної нотної літератури, навчальних посібників тощо.
Популярна естрадна музика вивчалася музикознавцями, філософами, соціологами, педагогами, психологами та ін. Серед відомих дослідників естрадної музики слід назвати А.Болгарського, Б.Бриліна, Н.Коваленко, В.Кузнєцова, які акцентують увагу на функціонуванні вокально-інструментальних ансамблів, естетичного виховання їх учасників. Готовність студентів до естетичної оцінки популярної естрадної музики розглядав О.Оленін, рок-музика як фактор розвитку культури другої половини ХХ століття стала предметом дослідження Л.Васильєвої. Музично-естетичне виховання старшокласників засобами сучасної популярної музики розкрито в роботі О.Сапожнік.
Разом з тим зовсім не висвітленими залишаються питання естрадного музичного виконавства, формування виконавської майстерності майбутніх артистів естрадних музичних ансамблів. Наукового обґрунтування потребують питання теоретичної і практичної підготовки студентів, активізації їх навчально-пізнавальної діяльності, перегляду освітньо-професійної програми і кваліфікаційних характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ АРТИСТІВ ЕСТРАДНИХ АНСАМБЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок