Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В РЕҐІОНІ ЯК ОСНОВА ЇЇ ЕФЕКТИВНОСТІ

СТРУКТУРУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В РЕҐІОНІ ЯК ОСНОВА ЇЇ ЕФЕКТИВНОСТІ

Назва:
СТРУКТУРУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В РЕҐІОНІ ЯК ОСНОВА ЇЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Аровіна Марина Павлівна
УДК 330.341.42:332.155
СТРУКТУРУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В РЕҐІОНІ ЯК ОСНОВА ЇЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
Спеціальність 25.00.02 - Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Адамов Борис Ісаєвич,
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри загального
та адміністративного менеджменту
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, доцент Лебединська Ольга Юріївна, Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри реґіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент Шаульська Лариса Володимирівна, Інститут економіки промисловості НАН України, провідний науковий співробітник відділу економічних проблем охорони праці і соціальної політики (м. Донецьк).
Провідна установа – Харківський реґіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кафедра соціальної і гуманітарної політики (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться 17 січня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр. Б. Хмельницького, 108, ауд.201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул.Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 15 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни в економіці, пов’язані зі зміною моделі розвитку, мають подвійний характер: з одного боку, створюють сприятливі умови для комплексного і збалансованого розвитку реґіонів, з іншого – характеризуються несприятливими явищами, такими як розрив господарських зв’язків, що існували, нерівномірність розподілу продуктивних сил і безробіття по території країни, спад виробництва, що призводить до збільшення розходжень у рівні життя населення, і, як наслідок, до соціальної напруженості.
Подолання названих диспропорцій в країнах з будь-яким типом економіки – функція державної соціально-економічної політики, тільки в межах якої можливе об’єднання дій ринкового механізму і державного управління. Вирішення проблем управління, що забезпечує інтереси країни, і при цьому не порушує закони ринкової рівноваги, знайшло відбиття у працях Г.К.Губерної, П.Ф.Друкера, Л.Ерхарда, Ю.К.Зайцева, В.В.Леонтьєва, В.І.Лугового, В.Ойкена, С.Ф.Поважного, Ф.А.Хайєка, М.Хансенна, М.Г.Чумаченка, Є.Г.Ясіна та ін.
Для згладжування негативних соціальних наслідків переходу від командно-адміністративної системи до ринкової необхідні адекватні цілеспрямовані дії, що реалізують низку специфічних державних функцій, які забезпечують соціальну орієнтацію ринкової економіки. При цьому проблеми, що виникають, пов’язані з глобальною трансформацією сучасного життя і передбачають зміну стратегії соціально-економічного розвитку в першу чергу на реґіональному рівні. Реґіональному аспекту, який відбиває, з одного боку, наявність загальних закономірностей і процедур, з іншого – різні форми, темпи їх реалізації, що створює в масштабах країни цілий спектр “міні- перехідних економік”, присвячені праці Б.І.Адамова, Н.В.Гоффе, А.Г.Гранберга, Г.В.Гутмана, В.В.Дорофієнка, У.Ізарда, О.Ю.Лебединської, В.М.Лобаса, В.О.Мау, С.А.Мельника, В.І.Розпутенка, Д.М.Стеченка, Ю.П.Шарова та ін.
Загальновизнані класичні моделі відбивають функціонування стаціонарних економічних систем. Україна, як і складові її реґіони, не може бути віднесена до їх числа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В РЕҐІОНІ ЯК ОСНОВА ЇЇ ЕФЕКТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок