Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ РІЗЦІВ ПРИ ФЛЮОРОЗІ В АСПЕКТІ ЇХ ОДОНТОГЛІФІКИ

ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ РІЗЦІВ ПРИ ФЛЮОРОЗІ В АСПЕКТІ ЇХ ОДОНТОГЛІФІКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ РІЗЦІВ ПРИ ФЛЮОРОЗІ В АСПЕКТІ ЇХ ОДОНТОГЛІФІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Марченко Алла Володимирівна
УДК 616.314 -003.663.4 + 572.7
ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ РІЗЦІВ ПРИ ФЛЮОРОЗІ В АСПЕКТІ ЇХ ОДОНТОГЛІФІКИ
14. 03. 02 - ПАТОЛОГІЧНА АНАТОМІЯ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м. Полтава.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, Гасюк Анатолій Петрович, Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), завідувач кафедри патологічної анатомії з секційним курсом.
 
Офіційні опоненти:
1. Член кореспондент НАН і АМН України, доктор медичних наук, професор Зербіно Дмитро Деонисович, Львівський державний медичний університет ім. Д. Галицького, директор Інституту клінічної патології, завідувач кафедри патологічної анатомії.
2. Доктор медичних наук, професор Сорокіна Ірина Вікторівна, Харківський державний медичний університет, професор кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа: Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, кафедра патологічної анатомії.
Захист відбудеться 25 травня 2000 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.01. при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ХДМУ, 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
Автореферат розісланий 18 квітня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент О. П. Танько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Полтавська область в Україні є одним з регіонів з найбільш високим рівнем фтору в питній воді. Надлишок надходження фтору до організму викликає мікроелементоз - гіперфтороз (А. П. Авцин, А. А. Жаворонков, 1991).
Біологічна роль фтору в організмі пов`язана з прискоренням мінералізації тканини кісток та зубів, при чому відбувається заміщення гідроксилу в гідроксиапатиті на фторид - іон з утворенням ізоморфного кристалу фторапатиту (Р. Д. Габович, А. А. Мінх, 1979). В процесі амелогенезу зубів крім третинної мінералізації (надходження іонів кальцію, фосфору, фтору) існує первинна і вторинна, обумовлені наявністю мажорних білків: енамеліну та амелогеніну (Bawden J., 1994, Биков Л. В., 1996). Роботами О. О. Зубова та Н. І. Халдєєвої (1993) показано, що розміри та рельєф поверхні коронки різців (одонтогліфіка) генетично детерміновані в певних етносах.
В зв'язку з тим, що різці прорізуються з характерними для захворювання змінами коронки (В. К. Патрикєєв, 1958; Г. Д. Овруцький, 1962), очевидно, морфогенез флюорозу повинен бути співставлений не тільки з вмістом фтору в середовищі та біологічних рідинах, а й з онтогенетичним розвитком коронки зуба.
Limeback H. (1994) показав, що етапах закладки зубу енамелобласти при дії фтору втрачають можливість формувати матрицю емалі, що в свою чергу викликає порушення розвитку нормальних емалевих призм.
О. Н. Іванова та співавт. (1998) підтверджують, що мішенню для фторидів є енамелобласти, що супроводжується пошкодженням клітини, частковою зупинкою розвитку призм, порушенням кальцифікації з утворенням в емалі дефектів.
Н. М. Іленко (1993), А. К. Ніколішин (1995) вказують на порушення процесів мінералізації за напрямком ліній Ретціуса, нерівномірний розподіл кислих глікозаміногліканів в міжпризмових просторах при різних проявах флюорозу, що корелює зі ступенем важкості захворювання.
Особливо відповідальний за абсолютні розміри зубів процес кальцифікації на який, поряд з безсумнівним генетичним контролем, впливають фактори середовища. Це відноситься, зокрема, до вмісту різних мікроелементів в їжі матері. Підвищений вміст фтору приводить до деякого видозмінення ходу процесу кальцифікації, що, в свою чергу, відображається на будові сформованої коронки: зуби стають менші, поверхня їх згладжується, борозни звужуються. (Mхller, 1967).
Незважаючи на ряд фундаментальних досліджень по проблемі фтористої інтоксикації (А. П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ РІЗЦІВ ПРИ ФЛЮОРОЗІ В АСПЕКТІ ЇХ ОДОНТОГЛІФІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок