Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОРГАНІВ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ ТА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАТУСУ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ ІЗ СИНДРОМОМ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ: УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ

ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОРГАНІВ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ ТА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАТУСУ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ ІЗ СИНДРОМОМ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ: УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ

Назва:
ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОРГАНІВ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ ТА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАТУСУ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ ІЗ СИНДРОМОМ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ: УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЛЕМБРИК ІРИНА СТЕПАНІВНА
УДК 616.891+613.955+616.33-002+616-07+616-08+616-084
 
ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОРГАНІВ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ ТА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАТУСУ
У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ ІЗ СИНДРОМОМ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ
ДИСПЕПСІЇ: УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ
14.01.10-педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Мороз Олексій Дмитрович,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
головний науковий співробітник відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних станів
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Лапшин Володимир Федорович,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
завідувач відділення реабілітації дітей та вагітних жінок
доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України
Казак Світлана Сергіївна,
Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України
завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
МОЗ України, кафедра педіатрії №4
Захист дисертації відбудеться “ 12 ” вересня 2006 р. о 13.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м Київ, вул.. Мануїльського, 8)
Автореферат розісланий “ 08 ” червня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Однією з актуальних важливих проблем сучасної педіатрії є хронічні захворювання гастродуоденальної зони у дітей, серед яких значне місце посідають функціональні розлади шлунку та дванадцятипалої кишки [А.А. Баранов, 2002; А.Ю. Барановский,2001; Ю.В.Белоусов,2000]. Останнім часом велика увага гастроентерологів надається синдрому функціональної диспепсії (СФД), терміну, що визначає тривале захворювання внаслідок порушення функціонального стану шлунку та дванадцятипалої кишки без наявності органічної патології [Н.Я. Доценко,1999; Е.А.Корниенко, 2002; N.J.Talley,1999; E.M.Quigley,1999].
Враховуючи, що значна частина функціональних захворювань шлунково – кишкового тракту у шкільному віці, за умови несприятливої дії комплексу факторів навколишнього середовища, може прогресувати і переходити в хронічний патологічний процес [А.В. Мазурин,1998; А.А. Акимов, 1999], важливе значення набуває розробка питань діагностики та лікування СФД у дітей. Є необхідність вивчення розвитку і перебігу захворювання, особливостей функціонального стану шлунку при СФД, розробки ефективних малоінвазивних методик їх діагностики.
Не зважаючи на ряд досліджень стосовно ролі порушень психологічного статусу у розвитку хронічних захворювань гастродуоденальної зони у дітей [Ю.Ф.Антропов, 2000; О.Ю.Дубченко, 2005; І.В.Іваніна, 2006], відсутні дані про порушення психоемоційного статусу у дітей із СФД. Не достатньо вивчено характер адаптаційних механізмів у дітей шкільного віку із СФД, вплив на них тривалої дії психоемоційного стресу.
На даний час не розроблено диференційовані схеми терапії для дітей шкільного віку із СФД, в залежності від характеру порушень психологічного статусу та функціонального стану шлунку. Відсутні в літературі дані про частоту переходу синдрому функціональної диспепсії в хронічний гастродуоденіт, не розроблені ефективні заходи вторинної профілактики захворювання. Розв’язанню всіх цих не вирішених питань і присвячена наша робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОРГАНІВ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ ТА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАТУСУ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ ІЗ СИНДРОМОМ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ: УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок