Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ІОНІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ З НЕКАНОНІЧНИМИ СТРУКТУРАМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

ВЗАЄМОДІЯ ІОНІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ З НЕКАНОНІЧНИМИ СТРУКТУРАМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ІОНІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ З НЕКАНОНІЧНИМИ СТРУКТУРАМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.Каразіна
ДЕГТЯР Марина Віталіївна
УДК 577.323
ВЗАЄМОДІЯ ІОНІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ З НЕКАНОНІЧНИМИ СТРУКТУРАМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
03.00.02 - біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Сорокін Віктор Олександрович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, Веселков Олексій Никонович, Севастопольський національний технічний університет, завідувач кафедри фізики (м. Севастополь).
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Круглова Олена Борисівна, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усікова НАН України, старший науковий співробітник (м. Харків).
Провідна установа
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “_16_” __05__2003 року о _15_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-4.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_11_” __04__2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших задач біофізики і фізики нуклеїнових кислот (НК) є з'ясування молекулярних механізмів, які забезпечують виконання їх біологічних функцій. Іони металів беруть участь в підтриманні нормального функціонування генетичного апарата клітини, а також можуть призводити до його порушення. Це викликає інтерес до вивчення взаємодії іонів з природними та синтетичними нуклеїновими кислотами, у тому числі з їх неканонічними структурами. В теперішній час проводяться численні дослідження можливостей використання багатоланцюгових структур НК для лікування вірусних, генетичних та онкологічних захворювань. Основою антигенної та антизмістової стратегій виборчого пригнічення експресії генів є формування триплексів. Управління утворенням квадруплексів в теломірних кінцях хромосом також представляє потенціальний механізм регулювання функціонування клітини. Проте умови стабільності триплексів та квадруплексів вивчені недостатньо, тому представляє інтерес вивчення конформаційних переходів в системах, що містять одно- та багатоланцюгові спіралі, в присутності іонів металів. В якості модельних систем особливий інтерес представляють гомополінуклеотиди, тому що в залежності від умов вони можуть знаходитися в стані клубка, одноланцюгових спіралей, а також утворювати канонічні та неканонічні багатоланцюгові структури.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дисертації одержані в ході виконання планових науково-дослідницьких робіт за темою: "Дослідження структурних і фізико-хімічних властивостей комплексів нуклеїнових кислот з біологічно активними речовинами" (шифр теми 1.4.10.18.2), а також Міжнародного гранта US Civilian Research and Development Foundation (CRDF) "Study of Me2+ ion interaction with noncanonical multi-chain structures of nucleic acids" N UN1-435 (1997-1999).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було встановлення основних закономірностей впливу температури та концентрації іонів двовалентних металів (Mg2+, Ca2+, Mn2+, Ni2+, Cu2+) на конформаційну рівновагу в водних розчинах гомополінуклеотидів різного рівня структурної організації та з'ясування фізичної природи структурних переходів, що індукуються іонами Mt2+, а також встановлення особливостей форми фазових діаграм металокомплексів при різних іонних силах розчину.
Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні задачі:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ІОНІВ ДВОВАЛЕНТНИХ МЕТАЛІВ З НЕКАНОНІЧНИМИ СТРУКТУРАМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок