Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом / сторінка 11

Назва:
Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Визначені коефіцієнти класифікаційних дискримінантних функцій дають можливість обчислити показники класифікації (Df), що наведені у вигляді наступних рівнянь, в яких віднесення до дівчат мезоморфів можливе при значенні Df, близькому до 69,96, дівчат ектоморфів – при значенні Df, близькому до 78,61, а до дівчат мезо-ектоморфів – при значенні Df, близькому до 70,67:
Df (для дівчат мезоморфів) = ширина I правого міжребрового простору х 1,816 + товщина щільної речовини по верхньому краю III правого ребра х 0,977 + товщина III лівого ребра на боковому вигині х 4,825 + товщина щільної речовини по верхньому краю II лівого ребра х 18,469 + товщина губчастої речовини I лівого ребра х 1,871 + довжина II правого реберного хряща х 0,364 + довжина II лівого реберного хряща х 0,488 – 69,958,
Df (для дівчат ектоморфів) = ширина I правого міжребрового простору х 2,163 + товщина щільної речовини по верхньому краю III правого ребра х 3,503 + товщина III лівого ребра на боковому вигині х 4,295 + товщина щільної речовини по верхньому краю II лівого ребра х 18,131 + товщина губчастої речовини I лівого ребра х 1,956 + довжина II правого реберного хряща х 0,247 + довжина II лівого реберного хряща х 0,595 – 78,609,
Df (для дівчат мезо-ектоморфів) = ширина I правого міжребрового простору х 1,899 + товщина щільної речовини по верхньому краю III правого ребра х 3,960 + товщина III лівого ребра на боковому вигині х 5,251 + товщина щільної речовини по верхньому краю II лівого ребра х 15,012 + товщина губчастої речовини I лівого ребра х 1,662 + довжина II правого реберного хряща х 0,430 + довжина II лівого реберного хряща х 0,436 – 70,667.
При визначенні значимості дискримінантних функцій за допомогою критерію ?2 встановлено, що можлива достовірна інтерпретація отриманих показників класифікації між дівчатами усіх соматотипів.
Апріорна практична перевірка та верифікація наведених дискримінантних моделей засвідчила високий рівень адекватності розробленої класифікаційної ідентифікації статі та типу соматотипу як у юнаків, так і у дівчат.
Підводячи підсумок роботи, слід підкреслити, що проведені рентгенологічні, антропометричні і соматотипологічні дослідження у міських юнаків і дівчат Подільського регіону України дозволили встановити реґіонарні статеві та соматотипологічні особливості рентгеноанатомічних показників грудної клітки і ребер. Оцінка взаємозв’язку цих показників із антропометричними і соматотипологічними параметрами дозволили розробити регресійні моделі віку та компонентів соматотипу за Хіт-Картер. Крім того, побудовані високоадекватні дискримінантні моделі по визначенню статі і типу соматотипу з урахуванням рентгено-анатомічних показників ребер.
Висновки
У дисертаційній роботі подано вирішення науково-практичного завдання, яке полягає у встановленні реґіонарних статевих та соматотипологічних особливостей рентгеноанатомічних показників грудної клітки і ребер, оцінки взаємозв’язку цих показників із антропометричними і соматотипологічними параметрами, що дозволило за допомогою показників ребер розробити регресійні моделі віку та компонентів соматотипу за Хіт-Картер, а також дискримінантні моделі по визначенню статі і типу соматотипу.
1. Більшість показників грудної клітки та ребер, які визначались, мають виражені статеві відмінності, причому, у юнаків практично в усіх випадках вони достовірно більші, ніж у дівчат. Достовірні розбіжності між юнаками або дівчатами різних соматотипів спостерігаються значно рідше. Причому, незалежно від статі, вони найбільш виражені між мезоморфами та ектоморфами.
2. Між показниками грудної клітки і ребер та антропометричними і соматотипологічними показниками у юнаків переважають прямі слабкі (r від 0,26 до 0,29) та середньої сили (r від 0,30 до 0,51) кореляції, більш часті і більш виражені, ніж у дівчат (за винятком ширини борозни ребер, довжини реберних хрящів та ширини міжребрових просторів). У юнаків серед антропометричних показників найменш корельованою із рентгеноанатомічними показниками грудної клітки і ребер є товщина шкірно-жирових складок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок