Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом / сторінка 12

Назва:
Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

3. У дівчат встановлені наступні достовірні множинні кореляційні зв’язки: переважно середньої сили (r від 0,31 до 0,56), між шириною грудної клітки на рівні VI ребра та антропометричними (за винятком товщини шкіро-жирових складок) і соматотипологічними (за винятком ендоморфного компоненту соматотипу та жирової маси тіла) показниками; для II, III і IV ребер – переважно слабкі (r від 0,21 до 0,29) зв’язки товщини ребер на боковому вигині, довжини реберних хрящів та ширини ребер по середньоключичній лінії; зворотні слабкі (r від -0,22 до -0,28) і середньої сили (r від -0,31 до -0,43) зв’язки ширини борозни III і IV ребер (особливо зліва) із товщиною шкірно-жирових складок та ендоморфним компонентом соматотипу.
4. В регресійних моделях визначення віку та компонентів соматотипу у юнаків встановлена вища точність опису ознаки, що моделюється (R2 від 50,6 до 67,5 %), ніж у дівчат (R2 від 36,1 до 57,4 %). Невисокий відсоток коефіцієнту детермінації розрахунку компонентів соматотипу у дівчат обумовлений частою відсутністю або переважанням достовірних кореляцій слабкої сили між величиною рентгеноанатомічних показників ребер та антропометричними і соматотипологічними показниками. Практична перевірка регресійних моделей показала, що лише визначення віку і ектоморфного компоненту соматотипу у юнаків має високий рівень адекватності.
5. Дискримінантні моделі за допомогою рентгеноанатомічних показників ребер дозволяють розділити юнаків і дівчат за статтю (модель коректна у 89,0 % юнаків та 86,7 % дівчат) та типом соматотипу за Хіт-Картер (у юнаків модель коректна у 73,1 % мезоморфів, 80,0 % ектоморфів та 57,9 % мезо-ектоморфів; у дівчат – у 84,2 % мезоморфів, 69,6 % ектоморфів та 63,6 % мезо-ектоморфів). Практична перевірка дискримінантних моделей засвідчила високий рівень адекватності розробленої класифікаційної ідентифікації статі та типу соматотипу як у юнаків, так і у дівчат.
6. До регресійних моделей найбільш часто входили товщина ребра на боковому вигині (25,0 %), товщина губчастої речовини ребер (20,8 %) та товщина щільної речовини ребер по верхньому краю (18,8 %). До дискримінантних моделей найбільш часто входили довжина реберних хрящів (29,4 %) та товщина щільної речовини ребер по верхньому краю (23,5 %). До регресійних моделей у більшості випадків входили показники I, II і IV правих (частіше) і лівих ребер, а до дискримінантних моделей – лише I правого і лівого (частіше) ребер.
СПИСОК ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Ясько В.В. Визначення біологічного віку і статі за допомогою рентгенологічної оцінки ребер //Вісник Вінницького державного медичного університету.- 2001.- Т.5, №2.- С.599-600.
2. Моделювання віку та компонентів соматотипу в залежності від величини рентген-анатомічних показників ребер у юнаків і дівчат методом покрокового регресійного аналізу /І.В. Гунас, В.В. Ясько, Ю.Г.Шевчук, О.Б. Баланюк, С.В.Дмитренко //Biomedical and biosocial anthropology.- 2005.- №5.- С.77-80. (Здобувачем особисто зібраний і оброблений рентгенологічний матеріал та описані результати і обговорення).
3. Моделі визначення статті та типу соматотипу в залежності від величини рентгеноанатотомічних показників ребер у юнаків і дівчат методом покрокового дискримінантного аналізу /І.В. Гунас, В.В. Ясько, М.О. Дмітрієв, І.М. Кириченко, Ю.Г. Шевчук, С.В. Дмитренко //Вісник Вінницького національного медичного університету.- 2006.- Т.10, №1.- С.5-10. (Здобувачем особисто зібраний і оброблений рентгенологічний матеріал та описані результати і обговорення).
4. Ясько В.В., Гунас І.В. Віково-статеві та соматотипологічні особливості довжини хрящів ребер і ширини ребер по середньо-ключичній лінії у здорових міських юнаків і дівчат Поділля //Вісник морфології.- 2006.- Т.12, №1.- С.99-105. (Здобувачем особисто зібраний і оброблений рентгенологічний матеріал та описані результати і обговорення).
5. Ясько В.В. Кореляційні зв’язки рентгеноанатомічних показників товщини щільної кісткової речовини по верхньому краю ребер з антропометричними і соматотипологічними показниками у осіб юнацького віку обох статей //Biomedical and biosocial anthropology.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок