Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом / сторінка 2

Назва:
Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації затверджена вченою радою стоматологічного факультету Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України (протокол № 6 від 14 червня 2001 року). Дисертаційне дослідження проведене на базі науково-дослідного центру Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова в рамках загально-університетської наукової тематики “Розробка нормативних критеріїв здоров’я різних вікових та статевих груп населення на основі вивчення антропогенетичних та фізіологічних характеристик організму з метою визначення маркерів мультифакторіальних захворювань” (№ державної реєстрації: 0103U008992). У її виконанні автор виконав рентгеноанатомічні дослідження у міських юнаків і дівчат, що послужило підґрунтям дисертаційної роботи.
Мета дослідження. Встановити величину рентгеноанатомічних показників утворень грудної клітки у практично здорових міських юнаків і дівчат різних соматотипів для подальшого визначення віку, статі та компонентів і типу соматотипу.
Завдання дослідження:
1. Вивчити антропометричні показники, соматотип і компонентний склад маси тіла у практично здорових міських юнаків (від 17 до 21 року) і дівчат (від 16 до 20 років) Подільського регіону України.
2. Визначити рентгеноанатомічні показники грудної клітки і ребер у здорових міських юнаків і дівчат у відповідності з особливостями їх соматотипу.
3. Встановити взаємозв’язки рентгеноанатомічних показників грудної клітки і ребер з антропометричними і соматотипологічними показниками здорових міських юнаків і дівчат.
4. Розробити регресійні моделі віку і компонентів соматотипу за Хіт-Картер та дискримінантні моделі визначення статі і типу соматотипу з урахуванням величини рентгеноанатомічних показників ребер здорових міських юнаків і дівчат.
Об’єкт дослідження – 187 практично здорових міських юнаків і дівчат (93 дівчини та 94 юнаки), мешканців Подільського регіону України.
Предмет дослідження – особливості рентгеноанатомічних показників грудної клітки і ребер та антропометричних і соматотипологічних характеристик організму здорових міських юнаків і дівчат.
Методи дослідження – рентгеноанатомічні – для визначення розмірів утворень грудної клітки; антропометричні та соматотипологічні – для встановлення особливостей будови тіла; математичні – для статистичної обробки отриманих результатів та побудови моделей.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше вивчені статеві та соматотипологічні особливості рентгеноанатомічних показників грудної клітки і ребер у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України.
Вперше в комплексі встановлені зв’язки антропометричних та соматотипологічних характеристик з рентгеноанатомічними показниками утворень грудної клітки у практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля.
Вперше виявлені статеві відмінності більшості кореляційних зв’язків рентгеноанатомічних показників грудної клітки і ребер з антропометричними і соматотипологічними показниками у практично здорових міських юнаків і дівчат.
Вперше на основі особливостей рентгеноанатомічних показників ребер, використовуючи методи покрокового регресійного та дискримінантного аналізів, у міських юнаків і дівчат побудовані достовірні моделі визначення віку, статі, компонентів та типу соматотипу за Хіт-Картер, та показані статеві розбіжності точності опису ознак, що увійшли до моделей, причому, апостеріорні дискримінантні моделі незалежно від статі є більш адекватними ніж регресійні моделі.
Практичне значення одержаних результатів. Базуючись на отриманих у ході досліджень даних відносно зв’язку рентгеноанатомічних показників утворень грудної клітки у юнаків і дівчат з антропометричними та соматотипологічними параметрами, побудовані математичні моделі, які дозволяють розділити юнаків і дівчат за статтю, віком, компонентами соматотипу та типом соматотипу за Хіт-Картер. Отримані в ході дослідження результати мають важливе значення для проведення у майбутньому комплексного вивчення процесів росту та старіння скелету людини на різних етапах онтогенезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок