Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом / сторінка 4

Назва:
Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Комісією з біоетики Вінницького національного медичного університету (протокол №1 від 23.09.2003р.) встановлено, що проведені дослідження відповідають етичним і морально-правовим вимогам згідно наказу МОЗ України від 01.11.2000.
Для подальшого детального дослідження рентгенологічних показників грудної клітки та ребер із 327 обстежених міських юнаків і дівчат було відібрано 94 практично здорових юнака віком від 17 до 21 року та 93 дівчини віком від 16 до 20 років.
Антропометричне обстеження проведено згідно схеми В.В.Бунака (1941). Всі антропометричні виміри проводилися на правій половині тіла. Для оцінки соматотипа нами використовувалась математична схема за Хіт-Картер (Carter J.L., Heath B.H., 1990). Для визначення жирового, кісткового і м’язового компонентів маси тіла використовували спеціальні формули за J.Matiegka (1921). Крім того, м’язовий компонент визначали за методом американського інституту харчування (Никитюк Б.А., 1991).
Для рентгенологічного обстеження грудної клітки виконували рентгено-графію на рентгенівському апараті РУМ-20М при відстані фокус-плівка, що дорівнювала 1,5-2 м (телерентгенограма). Витримка була короткою – не більше 0,1 сек. при напрузі на трубці 75-85 кВ. Рентгенограми виконували у передній прямій проекції в положенні обстежуваного стоячи, з відкритим ротом, в момент затримки дихання на вдиху. Мінімально допустима річна доза для категорії В складає 1 мЗв. Доза при дослідженні дорівнювала 0,25 мЗв.
На отриманих знімках розмірами 30х40 см за допомогою штангенциркуля з точністю до 0,01 мм вимірювали наступні необхідні розміри тіней ребер та грудної порожнини: висоту грудного відділу хребтового стовбура справа і зліва (від місця прикріплення І ребра до хребця до місця прикріплення Х ребра); ширину грудної клітки на рівні VІ ребра (між боковими вигинами ребер); вертикальний розмір грудної порожнини (перпендикуляр від верхньої точки купола діафрагми до нижнього краю ключиці справа і зліва); товщину губчастої речовини І-IV ребер справа і зліва (передній відділ ребра, біля місця прикріплення хряща); товщину щільної речовини по верхньому краю І-IV ребер справа і зліва (задні відділи ребер); товщину ребра на боковому вигині І-IV ребер справа і зліва; ширину борозни І-IV ребер справа і зліва; довжину реберних хрящів І-IV ребер справа і зліва (від переднього відділу ребра до грудини); ширину ІІ-IV ребра по середньоключичній лінії справа і зліва (під прямим кутом до вісі ребра); ширину І-IV міжребрових просторів (під прямим кутом до вісі ребер).
Статистична обробка отриманих результатів проведена в пакеті “STATISTICA 5.5” (належить ЦНІТ ВНМУ ім. М.І.Пирогова, ліцензійний № AXXR910A374605FA) з використанням параметричних і непараметричних методів оцінки отриманих результатів. Достовірність різниці значень між незалежними кількісними величинами визначали при нормальному розподілі за критерієм Стьюдента, а в інших випадках за допомогою U-критерія Мана-Уітні. Аналіз кореляційних зв’язків отриманих результатів проводили з використанням статистики Пірсона. Для розробки моделей віку і компонентів соматотипу в залежності від величини рентгеноанатомічних показників ребер застосовувався метод покрокового регресійного аналізу, а моделей визначення статі і типу соматотипу – покроковий дискримінантний аналіз [Боровиков В.П., Боровиков И.П., 1998].
Результати дослідження та їх аналіз. Аналіз наукової літератури показав, що на сучасному етапі немає більш важливого завдання для клінічної геронтології, ніж визначення біологічного віку людини (Крутько В.Н., Большаков A.M., 2004; Aicardi Giorgio et al., 1999). Визначення віку і статі людей, трупів та людських останків за скелетом людини є однією з найбільш складних проблем для лікарів, антропологів, археологів і фахівців судової медицини (Подрушняк Е.П., 1987; Feik S.A., 2000; Rouge-Maillart C. et al., 2004).
Однією з найважливіших цілей теоретичної медицини є вивчення індивідуальних конституційних особливостей здорової і хворої людини і моделювання даних в одну цілісну систему людського організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок