Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом / сторінка 5

Назва:
Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Успішне завершення подібного моделювання неможливо без вивчення зовнішньої будови людського тіла (Никитюк Б.А., Корнетов Н.А., 1998; Мороз В.М. и др., 2004). Однак, антропологічні та соматотипологічні методи практично не реалізовані при вивченні старіння скелету (Никитюк Б.А., 1997).
Встановлено, що у юнаків у всіх випадках величина рентгеноанатомічних показників грудної клітки достовірно більша, ніж у відповідних груп дівчат. Висота грудного відділу хребтового стовбура та вертикальний розмір грудної порожнини у дівчат ектоморфів достовірно більші, або мають виражену тенденцію до більших значень, ніж у дівчат мезоморфів і мезо-ектоморфів. Ширина грудної клітки на рівні VI ребер у юнаків і дівчат мезоморфів достовірно більша або має виражену тенденцію до більших значень, ніж у відповідних за статтю інших соматотипів. Необхідно відзначити, що у дівчат більше достовірних розбіжностей у показниках, що характеризують висоту грудного відділу хребтового стовбура, а у юнаків – навпаки, у показниках, що характеризують ширину грудної клітки. Крім того, привертає увагу деяка асиметрія вертикального розміру грудної порожнини як у юнаків, так і у дівчат.
Ширина міжребрових просторів у більшості випадків між юнаками і дівчатами достовірно не відрізняються. Лише III і IV міжреброві простори у юнаків без урахування соматотипу і юнаків мезоморфів достовірно більші, ніж у відповідних груп дівчат. Встановлено, що у дівчат ектоморфів I, II і III міжреброві простори достовірно більші, або мають тенденцію до більших значень, ніж у дівчат мезоморфів і мезо-ектоморфів. У юнаків привертають увагу достовірно менші значення даного показника у мезоморфів, ніж у ектоморфів і інколи мезо-ектоморфів. Зрозуміло, що достовірно більші значення ширини міжребрових просторів у дівчат ектоморфів у порівнянні із іншими соматотипами обумовлені більшими значеннями висоти грудного відділу хребтового стовбура та вертикального розміру грудної порожнини саме у дівчат ектоморфів.
Товщина губчастої речовини ребер у юнаків достовірно більша, ніж у дівчат, за винятком ектоморфів, де статистично значимих розбіжностей не встановлено. Встановлено, що у юнаків ектоморфів величина даного показника достовірно менша, ніж у юнаків інших соматотипів (особливо виражено при порівнянні із мезоморфами). Між дівчатами різних соматотипів статистично значимих розбіжностей товщини губчастої речовини ребер не виявлено.
Товщина щільної речовини по верхньому краю ребер лише у юнаків мезоморфів практично в усіх випадках достовірно більша, ніж у дівчат мезоморфів. У дівчат ектоморфів величина даного показника статистично значимо більша, ніж у відповідної групи юнаків по III ребрам та має тенденцію до більших значень по IV ребрам. Встановлено, що у юнаків мезоморфів товщина щільної речовини по верхньому краю ребер практично в усіх випадках достовірно більша, ніж у юнаків ектоморфів і мезо-ектоморфів. Між дівчатами різних соматотипів статистично значимих розбіжностей величини даного показника практично не встановлено (за винятком III правого ребра, де у мезоморфів товщина щільної речовини по верхньому краю ребра достовірно більша, ніж у дівчат інших соматотипів).
У більшості випадків товщина ребер на боковому вигині у юнаків достовірно більша, ніж у відповідних груп дівчат. Між юнаками різних соматотипів статистично значимих розбіжностей величини даного показника не встановлено взагалі. У дівчат ектоморфів товщина II і III лівих ребер на боковому вигині достовірно менша, ніж у дівчат мезоморфів і мезо-ектоморфів. В усіх інших випадках достовірних розбіжностей товщини ребер на боковому вигині між дівчатами різних соматотипів не встановлено.
Ширина борозни ребер у більшості випадків між юнаками і дівчатами статистично значимо не відрізняється. Між дівчатами різних соматотипів достовірних розбіжностей величини даного показника не встановлено взагалі. Між юнаками різних соматотипів статистично значимих розбіжностей величини даного показника також практично не встановлено (за винятком I ребер, де у ектоморфів ширина борозни ребер достовірно більша або має виражену тенденцію до більших значень, ніж у юнаків інших соматотипів).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок