Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правові проблеми реформування Пенітенціарної системи в Україні

Правові проблеми реформування Пенітенціарної системи в Україні

Назва:
Правові проблеми реформування Пенітенціарної системи в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
УДК 343.9
Пташинський Олександр Борисович
Правові проблеми реформування
Пенітенціарної системи в Україні
12.00.08. – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор,
Костенко Олександр Миколайович,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, зав. відділом проблем кримінального права, кримінології та судоустрою.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
Трубніков Василь Михайлович, Національний університет внутрішніх справ, проректор.
кандидат юридичних наук, доцент,
Денисова Тетяна Андріївна,
Запорізький державний університет Міністерства освіти
і науки України, декан.
Провідна установа
Національна академія внутрішніх справ України Міністерства внутрішніх справ України, кафедра кримінології, м. Київ.
Захист відбудеться “15 ” лютого 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська,4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім.В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська,4.
Автореферат розісланий “ 14 ” січня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кучеренко І.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. З проголошенням незалежності в Україні розпочався процес розбудови демократичної, соціально-правової держави. Значне місце серед проблем, пов’язаних з її розбудовою посідають проблеми реформування пенітенціарної системи.
Потреба реформування існуючої в Україні пенітенціарної системи зумовлена рядом причин, що викликають необхідність перебудови її роботи та самої структури, а також суттєвого переосмислення інституту виконання кримінальних покарань в українській державі.
Серед причин, що детермінують процес реформування пенітенціарної системи України є причини як внутрішні, так і зовнішні.
Причини внутрішні пов’язані перш за все із діяльністю кримінально-виконавчої системи яка у процесі розбудови демократичної держави зберегла риси, що були притаманні колишній адміністративно-командній системі Радянського Союзу. Це невиправдано жорсткий централізм, закритість, відомчість та зневажливе ставлення до законослухняних громадян (не кажучи вже про злочинців) як до “гвинтиків” державної машини, правами яких дозволялось нехтувати, приносячи їх у жертву загальнодержавним інтересам. Така каральна політика держави стосовно осіб позбавлених волі не сприяла виникненню у них поваги до законів, відчуттю свого місця у суспільстві, а логічно призводила до озлобленості та посилення асоціальної установки у свідомості цих людей. Більше того, старі традиційні методи управління місцями позбавлення волі, які базувались на підтримці жорсткого режиму відбування покарання, усе менше сприяли утвердженню законності та правопорядку в пенітенціарних установах.
Стало цілком очевидним, що подальше наростання негативних тенденцій в кримінально-виконавчій сфері може призвести до паралічу та кризового стану цієї системи з непередбаченими наслідками як для української держави, та і суспільства.
Причини зовнішні пов’язані зі вступом України до Ради Європи та прийняттям нової Конституції України, де були окреслені основні засади та напрями подальшого розвитку нашого суспільства і держави. Враховуючи норми і стандарти Ради Європи, а також конституційні положення стосовно забезпечення реалізації принципу верховенства права у процесі розбудови суверенної демократичної держави перед Україною виникла нагальна потреба приведення українського законодавства у відповідність із Європейськими стандартами щодо умов утримання засуджених осіб в установах виконання покарань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правові проблеми реформування Пенітенціарної системи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок