Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА / сторінка 10

Назва:
ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Пройшовши всі етапи продуктового ланцюга, платоспроможність населення трансформується в доходи сільських товаровиробників. Через ринкові механізми співвідношення попиту і пропозиції платоспроможність населення має визначальний вплив на формування цін на продовольчі товари та сільськогосподарську продукцію. У кінцевому рахунку вона проявляється у зростанні чи зниженні показників економічної ефективності сільськогосподарського виробництва.
3. Дослідження взаємозв’язку між платоспроможністю населення та ефек-тивністю сільськогосподарського виробництва дозволяє виявляти диспропорції в розвитку різних сфер АПК, недоліки господарського механізму функціонування сільського господарства, оцінювати ефективність управління соціально-економічними процесами на державному та регіональному рівнях. Визначаються внутрішні механізми формування пропорцій розвитку сектора особистих селянських господарств та сільськогосподарських підприємств, стає можливою розробка системних заходів щодо їх оптимізації.
4. У процесі аналізу платоспроможності населення Львівської області було встановлено достатньо високі темпи її зростання впродовж 1999-2004 рр. При загальному зростанні номінальних середньодушових грошових витрат у 2,6 раза, грошові витрати на придбання продовольчих товарів зросли у 2,25 раза. Дефлятація грошових витрат показала зростання цих показників відповідно на 61,6% і 39,5%. Однак, незважаючи на відносно високі темпи зростання, рівень платоспроможності населення щодо придбання продовольчих товарів залишався надзвичайно низьким. Лише наявність особистих господарств дозволяє більшій частині міських і сільських жителів підтримувати відповідний харчовий раціон.
5. Зростання платоспроможності населення створює економічну основу для прискорення розвитку виробництва в сільськогосподарських підприємствах та його скорочення в особистих селянських господарствах. Протягом 1999-2004 рр. збільшився загальний обсяг виробництва валової продукції в сільськогосподарських підприємствах як з розрахунку на одне господарство, так і з розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь. Поліпшувалися показники урожайності сільськогосподарських культур і продуктивності тварин. Рівень рентабельності у 2004 р. досяг 19,1%. Однак поряд із позитив-ними тенденціями в показниках економічної ефективності виробництва в сільськогосподарських підприємствах нагромаджувалися негативні явища, які стримуватимуть подальше її зростання. Це – скорочення кількості й розмірів сільськогосподарських під-приємств, погіршення їх забезпечення основними видами ресурсів.
6. Аналіз взаємозв’язку між платоспроможністю населення та еконо-мічною ефективністю виробництва в сільськогосподарських підпри-ємствах з використанням статистичних групувань та кореляційно-регресійного аналізу дозволив встановити досить високий ступінь його тісноти. Розраховано, що зростання середньодушових грошових витрат домогосподарств на 100 грн. у місяць призводить до підвищення рівня рентабельності виробництва в сільськогосподарських підприємствах на 1,87%. Найбільш чутливо змінами в ефективності реагує на зростання платоспроможності населення молочне та м’ясне скотарство.
7. Істотне підвищення рівня платоспроможності населення вимагає переходу на споживчо-інвестиційну модель розвитку національної економіки. У результаті використання трендових моделей, зокрема методу експоненційного згладжування Брауна, встановлено, що при збереженні існуючих тенденцій зрос-тання грошових доходів населення до 2010 р. вони досягнуть 685 грн. на одну особу в місяць. Розрахунки, проведені з використанням прогнозної вартості раціонального продовольчого кошика, показали, що для формування споживчо-інвестиційної моделі, посилення впливу платоспроможності населення на ефективність сільського господарства грошові доходи повинні досягти 1310 грн. на одну особу в місяць, а темп їх середньорічного приросту – 16,9%. При цьому грошові витрати населення Львівської області на придбання продовольчих товарів досягнуть 12 млрд.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок