Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА / сторінка 4

Назва:
ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Аналіз платоспроможності населення дозволяє встановлювати такі аспекти функціонування домогосподарств, які випадають з контексту дослідження при оцінці їх доходів, споживання, а також попиту на продовольчі та непродовольчі товари й послуги. Домогосподарства є основною кінцевою споживчою одиницею. Однак при дослідженні попиту на товари і послуги цей факт враховується мало. Саме тому є необхідність у виділенні такого терміна, як “платоспроможність населення”, під якою ми розуміємо його здатність оплачувати необхідні товари і послуги відповідно до розміру наявних грошових засобів. Її основою є сукупні доходи, які складаються з грошової та негрошової частин. Рівень платоспроможності населення визначається не лише матеріальними (величиною грошових доходів), а й психологічними (психологічною готовністю оплачувати різноманітні види товарів і послуг) передумовами.
Економіку країни можна умовно поділити на два великі сектори – домаш-ні господарства і підприємства. У першому з них формується споживання населення, у другому – виробництво предметів споживання. Процес економічної взаємодії між цими секторами має багатоланковий характер. Основні його складові представлено на рис.1.
Рис. 1. Загальна схема механізму взаємодії між секторами економіки.
У науковій економічній літературі, присвяченій, зокрема, маркетинговим проблемам, наводиться така схема формування і задоволення попиту:
Бажання>Потреба>Гроші>Попит>Ціни>Пропозиція>
>Покупка>Задоволення
Цей процес починається від виникнення бажання і завершується релаксацією (почуттям задоволення) і кожен з етапів повинен бути предметом статистичного і маркетингового дослідження. На нашу думку, серед цих етапів необхідне виділення ще одного – платоспроможності, – що дозволить поглибити аналіз. Лише на основі своєї платоспроможності, яка проявляється не лише в наявності грошових ресурсів, але й готовності їх витрачати для придбання товарів і послуг, домогосподарства можуть формувати на них попит. Тому представлена схема набуде такого вигляду:
Бажання>Потреба>Гроші>Платоспроможність>Попит>
>Ціни>Пропозиція>Покупка>Задоволення
Платоспроможність населення формується під впливом багатьох макроекономічних та мікроекономічних чинників. Перші формують загальний рівень платоспроможності населення, другі – платоспроможність конкретних домогосподарств та її диференціацію (рис. 2).
Рис. 2. Основні чинники формування рівня платоспроможності населення.
Зростання платоспроможності населення призводить до абсолютного збіль-шення грошових витрат на придбання продовольчих товарів. Роз-ши-рюється сукупний попит, а також попит на більшість видів продовольчих товарів. Одер-жувачами цих коштів є торговельні заклади, які у свою чергу купують продук-цію у переробних підприємств, а останні – в сільсько-господарських підприємств. Сільськогосподарські підприємства витрачають отримані кошти на прид-бання матеріально-технічних засобів для відтворення виробництва, здійснюють виробничі затрати.
Якщо в цьому економічному ланцюгу не існує ланок, які перешкоджають нормальному рухові продовольчих товарів і грошових коштів, то вся система функціонує набагато ефективніше при зростанні платоспроможності населення. При цьому торгівля претендує на свою частку виділених населенням коштів у вигляді торгової націнки, переробні підприємства – у вигляді компенсації зат-рат на переробку сільськогосподарської продукції та забезпечення певного рів-ня рентабельності виробництва, а сільськогосподарські підприємства – на пок-риття затрат на виробництво продукції та певну норму прибутку. При підтриманні цінового паритету всередині АПК всі ринкові агенти отримують свою вигоду у вигляді збільшеної суми витрат населення на придбання продовольчих товарів.
У другому розділі – “Оцінка платоспроможності населення та її взаємозв’язку з ефективністю сільськогосподарського виробництва” – проведено оцінку рівня та тенденцій у зміні платоспроможності населення, її впливу на обсяги та економічну ефективність сільськогосподарського виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок