Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА / сторінка 9

Назва:
ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Сільське населення в умовах розвинутої ринкової економіки не повинно вести особисте господарство з метою продовольчого забезпечення сімей. Сільські жителі повинні стати покупцями товарів і послуг не менше, ніж міські. Це прискорить ринковий оборот капіталу, збільшить попит на продовольчі товари, стимулюватиме розвиток аграрного бізнесу.
Зростання платоспроможності населення щодо придбання продовольчих товарів вимагає стабілізації цін на агропродовольчому ринку. Для збалан-сування попиту і пропозиції на ринку продовольчих товарів тваринного походження, підвищення рівня платоспроможності населення в цілому та щодо прид-бання цих товарів у країні та досліджуваному регіоні украй необхідна розробка програми відродження галузі тваринництва в сільськогосподарських підприємствах. Її реалізація вимагатиме виділення величезних коштів на будівництво тваринницьких приміщень, купівлю обладнання та високо-продуктивних тварин.
На всіх етапах вивчення взаємозв’язків між платоспроможністю насе-лення та ефективністю сільськогосподарського виробництва вони себе прояв-ляють у найтіснішій мірі. Так само вони проявляються при прогнозуванні соціально-економічних процесів у країні в цілому чи окремих її регіонах. Урядові заходи прямого чи непрямого регулювання паралельних процесів підвищення рівня платоспроможності населення та ефективності сільсько-господарського виробництва повинні спрямовуватися на одночасне їх вирішення. При цьому важко виділити, яка з цих ланок є важливішою.
Ефективна трансформація грошових доходів населення в підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва досягається за умови безперешкодного руху продовольчих товарів від виробників до споживачів і відповід-ного зворотного руху грошових коштів. Якщо на цьому шляху утворюються різноманітні перешкоди економічного, політичного, соціального, адміністратив-ного характеру, то цей рух грошових коштів і товарів відбуватиметься неритміч-но, з великими втратами і для виробників продовольчих товарів, і для їх споживачів, і для ринкових посередників.
Ефективне функціонування системи “споживач – виробник продовольчих товарів” вимагає реалізації таких заходів: вдосконалення митної політики; організації ефективних маркетингових служб в агропромисловому комплексі; розвитку роздрібної та оптової торгівлі, особливо в сільській місцевості; вдосконалення податкового законодавства; усунення адміністративного втручання в функціонування агропродовольчого ринку; рішучої боротьби з тіньовими схемами ведення бізнесу на агропродовольчому ринку; розвитку міжгалузевих зв’язків, кооперації та інтеграції в АПК; покращання функціонування банківської сфери; формування системи консультаційних послуг агентам агропродовольчого ринку.
Висновки
У дисертації проведене теоретичне узагальнення і запропоновані нові підходи до розв’язання важливого науково-практичного завдання щодо вдосконалення соціально-економічного механізму підвищення плато-спроможності населення та її трансформації в підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. Результати дослідження дозволяють зробити такі висновки:
1. Платоспроможність населення як економічний термін виражає його здатність оплачувати необхідні товари і послуги відповідно до розміру наявних грошових засобів. Її основою є сукупні та грошові доходи домогосподарств, в які люди об’єднуються для організації свого споживання. Основними чинниками зростання платоспроможності є нарощування обсягів виробництва валового внутрішнього продукту, раціональне його використання на споживання і нагромадження, соціальна спрямованість економічної політики держави. Оцінку її рівня проводять на основі аналізу грошових доходів і витрат домогосподарств, купівельної спроможності населення щодо придбання товарів і пос-луг, а також шляхом порівняння грошових витрат населення з вартістю мінімального та раціонального споживчих кошиків
2. Однією з основних сфер реалізації платоспроможності населення є придбання продовольчих товарів. Її рівень визначається величиною грошових доходів (витрат) і рівнем цін на агропродовольчому ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок