Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

Назва:
ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАСІЧНИК ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 339.74 : 336.748
ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі макроекономіки та державного управління Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Савченко Анатолій Григорович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри макроекономіки
та державного управління.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України,
завідувач відділом зовнішньоекономічних досліджень
кандидат економічних наук,
Жданов Володимир Ігорович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської
інтеграції України, завідувач відділом фінансово-
бюджетної політики
Провідна установа Інститут економічного прогнозування НАН України,
відділ моделювання та короткострокового
прогнозування, м. Київ.
Захист відбудеться “ 27 “ лютого 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 26 “ січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А. Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Валютний курс є одним з основних комплексних індикаторів макроекономічної стабільності і чинником, який у значній мірі впливає на соціально-економічний розвиток країни. Саме тому ефективне управління валютним курсом з метою його підтримання на оптимальному для економіки рівні є ключовою проблемою економічної політики держави і, зокрема, валютно-курсової політики.
За період незалежності України вітчизняна практика накопичила значний досвід управління валютним курсом, були сформовані основні засади валютно-курсової політики та апробовані певні методологічні підходи до регулювання та прогнозування валютного курсу. За цей час вдалося зупинити девальваційні процеси і досягти стабільності обмінного курсу гривні. З моменту введення в 1996 році гривні у обіг і до 2000 року національна валюта знецінилась у 2,9 рази з 1,9 до 5,5 грн. за дол. США, що відбувалося під впливом як внутрішніх, так і зовнішніх несприятливих чинників. Однак, починаючи з 2000 року, Національному банку України вдається забезпечувати стабільність валютного курсу, про що свідчать його незначні коливання у межах 5,3 – 5,4 грн. за дол. США. Забезпечення стабільності валютного курсу у цей період протистояло тенденції до його підвищення, що сприяло розвитку зовнішньої торгівлі та економічному зростанню.
Питання, пов’язані з проблемами управління валютним курсом в перехідній економіці, широко висвітлюються у вітчизняній науковій літературі. Основна увага в наукових публікаціях приділяється виявленню причин та наслідків нестабільності валютного курсу, обґрунтуванню моделей прогнозування та методів управління валютним курсом. Серед вітчизняних дослідників, в роботах яких висвітлюються питання управління валютним курсом, слід відмітити А. Гальчинського, В. Гейця, В. Ющенка, А. Філіпенка, А. Савченка, С. Михайліченка, В. Юрчишина, В. Козюка, В. Шевчука та інших. Але, незважаючи на велику кількість наукових публікацій та певні досягнення в теорії і практиці управління валютним курсом, дана проблема продовжує залишатися предметом наукових досліджень.
До невирішених питань, які безпосередньо стосуються обраної теми дослідження, належать визначення стратегії валютно-курсової політики, режиму курсоутворення, умов стабільності та міри втручання центрального банку в ринковий механізм курсоутворення, пошук надійних моделей прогнозування і підвищення рівня керованості валютним курсом тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок