Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми побудови планових геодезичних мереж в містах та методи їх вирішення

Проблеми побудови планових геодезичних мереж в містах та методи їх вирішення

Назва:
Проблеми побудови планових геодезичних мереж в містах та методи їх вирішення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,88 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Державний університет “Львівська політехніка”
Тревого
Ігор Севірович
УДК 528.33
Проблеми побудови планових геодезичних мереж в містах
та методи їх вирішення
Спеціальність 05.24.01 - геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів - 1999
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному університеті “Львівська політехніка”
Міністерство освіти України
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Павлів Петро Васильович, Український Державний лісотехнічний університет, кафедра таксації і геодезії, м. Львів;
доктор технічних наук, професор Суботін Іван Єгорович, Київський Національний університет будівництва і архітектури, кафедра інженерної геодезії, м. Київ;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співпрацівник Прокопов Олександр Васильович, Державне науково-виробниче об’єднання “Метрологія”, начальник лабораторії проблем метрології і теорії вимірів, м. Харків.
Провідна установа: Донецький Державний технічний університет, кафедра геодезії, Міністерство освіти України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 7 травня о 10 год. 1999 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 при Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою 290646, Львів-13, вул. Ст. Бандери, 12, ауд.518 II навчального корпусу
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: 290646, м. Львів, вул. Профе-сорська, 1.
Автореферат розісланий 26 березня 1999 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Савчук С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність наукової проблеми
Швидке зростання міст в Україні супроводжується збільшенням їх площі, появою нових промислових об’єктів, високих споруд, транспортних магістралей, складних інженерних споруд тощо і вимагає надійної геодезичної основи, побудова якої пов’язана з науковими проблемами, модернізацією і великим обсягом геодезичних робіт. Важливе значення має геодезична основа і для ведення міського кадастру. Планові мережі переважно будують методами тріангуляції, полігонометрії і трилатерації. З міською тріангуляцією і трилатерацією починає конкурувати GPS-метод, а міська полігонометрія залишається найбільш масовим методом побудови планової основи на забудованих територіях.
Технологічні досягнення геодезичного приладобудування привели до появи багатьох моделей точних і ефективних електронних світло-відда-лемірів, електронних тахеометрів, тотальних станцій. У зв’язку із підвищенням точності лінійних вимірів виникає необхідність теоретичного обгрунтування і врахування співвідношення Q точності кутових і лінійних вимірів у світловіддалемірній полігонометрії, дослідження і врахування окремих джерел помилок, розрахування допусків для нормативних документів і т.і.
Разом з тим виникла проблема метрологічного забезпечення світловіддалемірних вимірів, яку доцільно розв’язати методом побудови в Україні мережі взірцевих геодезичних базисів оптимальної конструкції і розробки технології еталонування на них світловіддалемірів.
На якість створення мереж тріангуляції та полігонометрії впливають характерні особливості міст та їх кліматичні умови. Над містом і на його вулицях утворюються стійкі і складні поля рефракції, що веде до погіршення умов спостережень і підлягає глибшому вивченню, класифікації і врахуванню при проектуванні міських мереж і організації спостережень.
Пункти міських геодезичних мереж вигідно розташовувати на високих спорудах, але це пов’язано з динамікою пунктів, яка раніше не враховувалась, що також підлягає детальному дослідженню. Актуальність проблеми полягає в тому, що врахування короткоперіодичних і довгоперіодичних рухів носіїв геодезичних пунктів важливе при визначенні координат пунктів різними методами, в тому числі і GPS-методом. Особливого значення це набуває для міських геодинамічних полігонів.
Вирішення сьогоденних проблем побудови міських геодезичних мереж має важливе значення для розвитку геодезичної науки і виробництва в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Проблеми побудови планових геодезичних мереж в містах та методи їх вирішення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок