Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКІ ВІДНОСИНИ У 1991–2004 рр. (ПОЛІТИЧНЕ ТА ВІЙСЬКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО)

УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКІ ВІДНОСИНИ У 1991–2004 рр. (ПОЛІТИЧНЕ ТА ВІЙСЬКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО)

Назва:
УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКІ ВІДНОСИНИ У 1991–2004 рр. (ПОЛІТИЧНЕ ТА ВІЙСЬКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,82 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ СЛАВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Грубінко Андрій Васильович
УДК 94:327(477+410)”1991/2004”
УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКІ ВІДНОСИНИ У 1991–2004 рр.
(ПОЛІТИЧНЕ ТА ВІЙСЬКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
на кафедрі нової і новітньої історії та методики викладання історії
Тернопільського національного педагогічного університету
імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Алексієвець Микола Миронович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри нової і новітньої історії
та методики викладання історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
Яковенко Наталя Леонідівна,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародних організацій
і дипломатичної служби
кандидат історичних наук
Мартинов Андрій Юрійович,
Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії і міжнародних відносин,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародних відносин
Захист відбудеться “--” червня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.123.01 у Київському славістичному університеті (01025, Київ, пров. Рильський, 10).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського славістичного університету (03150, м. Київ, вул. А. Барбюса, 9).
Автореферат розісланий “--” травня 2007 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І. Ільюшин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначення подальших перспектив утвердження України у світовій спільноті як демократичної європейської держави потребує об’єктивного та неупередженого аналізу історії становлення та розбудови усіх сфер життя держави і суспільства, серед яких виділяємо зовнішньополітичну діяльність. Змістом останньої є пошук місця країни у світовій політичній, економічній системах та системі безпеки, реалізація її національних інтересів на регіональному, континентальному і світовому рівнях в умовах складних трансформацій сучасних міжнародних відносин та стрімкої глобалізації. Місце України в сучасному світі визначається налагодженням конструктивних відносин з окремими країнами і через співпрацю з такими структурами, як ЄС і НАТО.
Одним із головних партнерів, які здатні сприяти Україні у вирішенні зазначених завдань, є Велика Британія, міждержавні відносини з якою з 1991 р. забезпечують Україні реалізацію у практичному поєднанні стратегічних європейського та євроатлантичного напрямів зовнішньої політики. Велика Британія як одна з провідних держав євроатлантичного простору здійснює істотний вплив на політико-економічні та гуманітарні процеси в Європі і світі. Окрема позиція щодо євроінтеграції, історично зумовлені союзницькі відносини із США, економічні можливості та міжнародний політичний вплив на різних рівнях, гуманітарні ресурси зумовлюють значний вплив країни на континентальному рівні та активізацію європейського напряму зовнішньої політики, що спостерігається протягом останнього десятиліття. Саме тому актуальність дослідження визначається необхідністю аналізу співпраці України і Великої Британії з урахуванням визначальних тенденцій та особливостей міжнародних відносин в Європі та світі на межі ХХ і ХХІ ст. з метою оптимізації інтеграції України у європейське демократичне співтовариство. У дослідженні взаємини між країнами висвітлюються в контексті сучасних європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів. Тому міждержавні відносини розглядаються за двома стратегічними напрямами – політичне та військове співробітництво. Змістом дослідження також є вивчення історичного досвіду України у розбудові міждержавної співпраці з іншими країнами, пройденого нею шляху інтеграції в міжнародні процеси і структури сучасності на прикладі відносин з Великою Британією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКІ ВІДНОСИНИ У 1991–2004 рр. (ПОЛІТИЧНЕ ТА ВІЙСЬКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок