Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРЕНДА ТЕРИТОРІЇ В МІЖНАРОДНОМУ ПУБЛІЧНОМУ ПРАВІ

ОРЕНДА ТЕРИТОРІЇ В МІЖНАРОДНОМУ ПУБЛІЧНОМУ ПРАВІ

Назва:
ОРЕНДА ТЕРИТОРІЇ В МІЖНАРОДНОМУ ПУБЛІЧНОМУ ПРАВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Стешенко Володимир Миколайович
УДК 341.223.3
 
ОРЕНДА ТЕРИТОРІЇ
В МІЖНАРОДНОМУ ПУБЛІЧНОМУ ПРАВІ
 
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного права і державного права зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Буроменський Михайло Всеволодович,
професор кафедри міжнародного права і державного права зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого МОН України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент
Академії правових наук України
Денисов Володимир Наумович,
завідуючий відділом міжнародного права Інституту держави і права
імені В. М. Корецького НАН України;
кандидат юридичних наук, доцент
Репецький Василь Миколайович,
завідуючий кафедрою міжнародного права Львівського національного університету
імені Івана Франка МОН України
Провідна установа – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного права (м. Київ)
Захист відбудеться “20” грудня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “19” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жигалкін П.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У двадцятому сторіччі існувало чимало прикладів надання окремими державами своєї території в оренду: оренда Сполученими Штатами Америки частини територій Куби, Філіппін, Ісландії, Великобританії, Японії, Іспанії та інших країн, Великобританією – частини території Кіпру, Радянським Союзом – частини територій Фінляндії (півострів Ханко, Порккала-Удд) та Китаю (Порт-Артур, Дальній), Фінляндією – радянської частини Сайменського каналу; у 1997 р. закінчився строк оренди Гонконгу Великобританією, а в 1999 р. – строк оренди Панамського каналу Сполученими Штатами Америки.
У сучасних міжнародних відносинах зберігаються як чинні орендні договори між державами, так і передумови для укладення в подальшому договорів оренди державної території. Не виключена можливість оренди окремих військових об’єктів на Балканах з боку країн НАТО. Існує проблема оренди території у відносинах між Російською Федерацією та деякими країнами СНД.
Однак рівень наукового опрацювання інституту оренди державної території є недостатнім і викликає в практичному плані проблеми нормативного врегулювання орендних відносин, а в теоретичному – породжує низку питань щодо правових основ укладення договорів про оренду території. Розв’язанню вищевказаних проблем може сприяти насамперед їх цілісне вивчення, глибоке теоретичне осмислення, комплексний і системний аналіз інституту оренди державної території.
Таким чином, актуальність проблеми оренди території для сучасних міжнародних відносин обумовлена, зокрема, наступним:
По-перше, оренда території як інститут міжнародного публічного права на сьогодні залишається не визначеним у доктрині. Не існує жодного монографічного дослідження міжнародно-правових відносин оренди, хоча договори оренди території укладаються з кінця ХІХ століття. Слід зазначити, що кожного разу умови оренди були різними і до цього часу загальновизнаний підхід до інституту оренди державної території ще не сформувався. Тому існує необхідність у дослідженні загальних рис оренди території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРЕНДА ТЕРИТОРІЇ В МІЖНАРОДНОМУ ПУБЛІЧНОМУ ПРАВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок