Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ СФОРМОВАНОСТІ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ

КОМПЛЕКСНИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ СФОРМОВАНОСТІ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ

Назва:
КОМПЛЕКСНИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ СФОРМОВАНОСТІ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОСІДАК Вікторія Василівна
УДК 811.111’36 : 371.26 + 378.147.88
КОМПЛЕКСНИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ СФОРМОВАНОСТІ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика викладання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
ПЕТРАЩУК Олена Петрівна,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник
лабораторії навчання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПАХОМОВА Тетяна Олександрівна,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри методики викладання
філологічних дисциплін і міжкультурної
комунікації
кандидат педагогічних наук
КМІТЬ Олена Володимирівна,
Чернігівська філія міжрегіонального
гуманітарного інституту Київського
славістичного університету,
доцент кафедри суспільних дисциплін
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра
методики навчання іноземних мов
та прикладної лінгвістики, м. Київ
Захист відбудеться 15 березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті за адресою 03680, м.Київ-150, вул. Червоноармійська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету за адресою 03680, м.Київ-150, вул. Червоноармійська, 73.
Автореферат розісланий 10 лютого 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________________ Омельченко Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі розвитку української державності у зв’язку із прагненням України увійти до європейської спільноти постала потреба у фахівцях з високим рівнем володіння англійською мовою ? визнаною мовою міжнародного спілкування.
Успішність іншомовного спілкування безпосередньо визначається рівнем сформованості іншомовної граматичної компетенції, оскільки саме граматика допомагає зрозуміти логіку мислення та оформлення думки іноземною мовою (ІМ). Важливість та необхідність оволодіння граматичною стороною мовлення для вирішення комунікативних завдань спілкування логічно випливає із практичної мети навчання ІМ у вищих мовних навчальних закладах (ВМНЗ) Програма з англійської мови для університетів / інститутів (п’ятирічний курс навчання): Проект / Колектив авт.: С.Ю.Ніколаєва, М.І.Соловей (керівники), Ю.В.Головач та ін.; Київ. держ. лінгв. університет та ін. ? К.: Британська Рада, 2001. – 245 с.. Відповідно після закінчення ВМНЗ майбутні філологи повинні мати достатній рівень сформованості англомовної граматичної компетенції (АГК) для вільного користування англійською мовою у різних цілях. Таким чином, процес формування АГК є необхідним складником кваліфікованої підготовки філологів. Успішне вирішення цього завдання обумовлює необхідність навчання всіх аспектів ІМ взаємопов’язано, оскільки поділ мовного та мовленнєвого матеріалу порушує ті зв’язки, в яких одиниці мови вживаються в мовленні (М.С.Ільїн). Цим визначається необхідність проведення методичних досліджень, що спрямовані на створення науково обґрунтованих методів навчання, які враховують це явище.
Важливим механізмом оптимізації процесів навчання й оволодіння граматичною стороною мовлення полягають у застосуванні ефективного контролю, спрямованого на визначення рівня сформованості АГК, оскільки успіх процесу оволодіння ІМ залежить від управління, яке, у свою чергу, забезпечується контролем (Б.Я.Якунін).
Як складова частина навчання контроль має бути комунікативно спрямованим. У той же час існуюча практика контролю рівня сформованості АГК не відповідає комунікативному підходу до навчання ІМ. Тому контроль не в змозі забезпечити визначення рівня сформованості граматичної компетенції, який студенти спроможні продемонструвати в реальних ситуаціях іншомовного спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНИЙ КОНТРОЛЬ РІВНЯ СФОРМОВАНОСТІ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок