Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВТОРИННІ АЛЮМІНІЄВІ СПЛАВИ ДЛЯ КОРПУСІВ ГІДРОНАСОСІВ З РІЗНИМ ЗАЛИШКОВИМ РЕСУРСОМ МАШИН

ВТОРИННІ АЛЮМІНІЄВІ СПЛАВИ ДЛЯ КОРПУСІВ ГІДРОНАСОСІВ З РІЗНИМ ЗАЛИШКОВИМ РЕСУРСОМ МАШИН

Назва:
ВТОРИННІ АЛЮМІНІЄВІ СПЛАВИ ДЛЯ КОРПУСІВ ГІДРОНАСОСІВ З РІЗНИМ ЗАЛИШКОВИМ РЕСУРСОМ МАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТИМЧЕНКО МИКОЛА ІВАНОВИЧ
УДК 669. 717.
ВТОРИННІ АЛЮМІНІЄВІ СПЛАВИ ДЛЯ КОРПУСІВ ГІДРОНАСОСІВ З РІЗНИМ ЗАЛИШКОВИМ РЕСУРСОМ МАШИН
Спеціальність 05.02.01 – "Матеріалознавство"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Ремонт машин” Харківського державного технічного університету сільського господарства Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Скобло Тамара Семенівна,
Харківський державний технічний
університет сільського господарства,
професор кафедри “Ремонт машин.”
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Кальянов Владислав Миколайович,
Українська інженерно-педагогічна академія,
м. Харків, завідувач кафедри “Зварювальне виробництво”
- кандидат технічних наук, доцент
Мовлян Ада Олександрівна,
Харківський національний автомобільно-
дорожній університет, доцент кафедри
технології металів і матеріалознавства.
Провідна організація: – Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра авіаційного матеріалознавства.
Захист дисертації відбудеться 10.06.2004 року о 14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .059.01 Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: 61002, м. Харків-2, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий 08.05..2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І.В. Кияшко
3
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В теперішній час гостро стає питання підтримання робото- здатного стану парку сільськогосподарської техніки. Великі затрати йдуть на виготовлення нових деталей, якими замінюються зношені.
Щорічно на підприємствах агропромислового комплексу ремонтується велика кількість комбайнів, тракторів, автомобілів та їх двигунів. Брухт, який накопичується на цих підприємствах, може стати порівняно дешевою сировиною для створення на основі його переробки запасних частин необхідної номенклатури і якості. Особливо актуально в ринкових умовах є відновлення самих масових гідравлічних систем, наприклад, шестеренних гідронасосів типу НШ.
Відмови, знос і руйнування деталей гідронасосу відбуваються під дією багатьох причин та чинників. Головними з них є тертя та зношування поверхні деталей, і як слідство цього, вихід з ладу веденої та веденої шестерень гідронасосу, його корпусу. Тому ця деталь гідронасосу, яка має пошкодження та знос вище допустимих технологічних розмірів, не може бути відновлена традиційними методами (розточування, наплавлення та ін.).
При зношенні спряження шестірня-корпус гідронасосу особливе значення має збереження коштовної шестірні, тому при розточуванні її на наступний ремонтний розмір виникає необхідність зміни розмірів корпусу. Це можливо лише при його виготовленні з новими основними розмірами.
Для виготовлення таких корпусів гідронасосів у спеціалізованій майстерні є відпрацьовані корпуси насосів, інший брухт алюмінієвих деталей, що дозволяє одержувати необхідні сплави. Однак вони потребують жорсткого контролю. Виготовлені на ремонтному підприємстві корпуси в процесі багаторазового переплаву мали різний хімічний склад, що призвело до неухильного зниження основних легуючих і модифікуючих компонентів, які визначають їх стабільну експлуатаційну стійкість. Такі корпуси не забезпечували гарантійні показники якості.
У наукових працях вчених Ананіна С.Н, Бєлова А.Ф, Туманова А.Т, Ларінова Г.В, Радіна А.Я, Головіна М.Б, Рудлл Р.У, Сойміна Н.Я, Альтмана М.Б, Баранова А.А, Мікуляка О.П, Резнікова А.А та інших є свідчення ряду досліджень щодо обмеження широкого використання вторинних алюмінієвих сплавів для деталей, особливо відповідального призначення.
Разом з тим використання вторинних матеріалів потребує детального дослідження їх впливу на якість та експлуатаційні властивості деталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВТОРИННІ АЛЮМІНІЄВІ СПЛАВИ ДЛЯ КОРПУСІВ ГІДРОНАСОСІВ З РІЗНИМ ЗАЛИШКОВИМ РЕСУРСОМ МАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок