Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА 3d-МЕТАЛІВ (Mn, Co, Ni)

СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА 3d-МЕТАЛІВ (Mn, Co, Ni)

Назва:
СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА 3d-МЕТАЛІВ (Mn, Co, Ni)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛАВРИК РУСЛАН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 546.185.7.07
СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ
ЛУЖНИХ ТА 3d-МЕТАЛІВ (Mn, Co, Ni)
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Нагорний Павло Григорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Присяжний Віталій Дем’янович,
директор міжвідомчого відділення електрохімічної
енергетики НАН України, м. Київ
доктор хімічних наук
Омельчук Анатолій Опанасович,
завідувач відділу електрохімії
Інституту загальної та неорганічної хімії
імені В.І. Вернадського НАН України, м. Київ
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.Н.Францевича НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 23 лютого 2004 року о 16.30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.03 Київського національного
університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
(01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 12 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Олексенко Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постійний розвиток науки і технологій потребує більш широкого дослідження нових сполук та створення матеріалів на їх основі. За останній час вченими досягнуто значних успіхів в області неорганічної хімії розплавлених солей, зокрема, у синтезі простих та подвійних фосфатів лужних та полівалентних металів. Подвійні фосфати лужних та 3d-металів володіють рядом цінних магнітних, нелінійно-оптичних, каталітичних і електрофізичних властивостей та знаходять застосування у вигляді монокристалів та кераміки.
Системи на основі розплавлених фосфатів лужних металів широко використовуються як середовище для синтезу та вирощування монокристалів різних фосфатів, будучи при цьому універсальними розчинниками оксидів полівалентних металів. Направлений синтез фосфатних сполук з різноманітними властивостями обумовлює детальне вивчення їх кристалічної будови та дослідження фізико-хімічних характеристик, які застосовуватимуться в розробці нових технологій.
Останнім часом проведено багато різносторонніх досліджень по синтезу та вивченню властивостей фосфатів лужних та 3d-металів, зокрема, мангану, кобальту та нікелю. Одержано декілька нових типів фосфатних сполук, в переважній більшості методом твердофазного синтезу та з розплавів фосфатних систем лужних металів. Опубліковані дані по синтезу складних подвійних фосфатів Mn (ІІ), Mn (ІІІ), Со та Ni (II) з розплавів поліфосфатних кислот та досліджено вплив деяких окисників на стабілізацію мангану (ІІІ) у подвійних фосфатах. Багато питань, які стосуються розчинності та взаємодії оксиду Mn2O3 в розплавлених фосфатних системах МO-P2O5 (де МІ – Li, Na, K) в широкому діапазоні температур та мольних співвідношень залишаються нез’ясованими. Не встановлено вплив фторидів лужних металів на розчинність та взаємодію оксидів Mn2O3, CoO та NiO у розплавлених системах М2О-Р2О5-МF.
Використання нітратів однойменних лужних металів як окисників у процесах твердофазної взаємодії та взаємодії в розплавах привертає увагу з точки зору одержання нових типів подвійних фосфатів мангану. Таким чином, вивчення фазоутворення та кристалізації, встановлення областей утворення подвійних фосфатів, дослідження їх кристалічної будови та властивостей є актуальним та перспективним завданням у розробці синтезу нових фосфатних сполук.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана робота є продовженням систематичних досліджень розплавів фосфатів лужних металів та їх взаємодії з оксидами 3d-металів, що проводяться на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка у відповідності з держбюджетними темами "Синтез нецентросиметричних матриць фосфатного походження з особливими електрофізичними властивостями" (номер державної реєстрації 0198U007829) i "Оксидні матеріали з особливими електрофізичними властивостями" (номер державної реєстрації 0101U002160).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ ТА 3d-МЕТАЛІВ (Mn, Co, Ni)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок