Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ У ПОБУТІ

СОЦІАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ У ПОБУТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ У ПОБУТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
УДК: 316.485 – 058.83
Мітрошенко Ганна Анатоліївна
СОЦІАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ У ПОБУТІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пилипенко Валерій Євгенович,
Інститут соціології
Національної академії наук України,
головний науковий співробітник відділу економічної соціології
кандидат філософських наук
Петінова Оксана Борисівна
Київський славістичний університет, доцент кафедри суспільно-економічних дисциплін
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “16” лютого 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “13сычня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Можливість виникнення конфлікту існує в усіх сферах життя суспільства. Конфлікти виникають на ґрунті повсякденних розходжень у поглядах, розбіжностей та протиборства різних думок, спонукань, бажань, образів життя, інтересів, особистісних особливостей. Якщо в конкурентних процесах суперники намагаються випередити один одного, прагнуть до вдосконалення, то під час конфлікту спостерігаються спроби нав’язати іншій стороні свою волю, змінити її поведінку або навіть взагалі усунути її.
В багатьох випадках крайніх проявів соціальних конфліктів їх результатом виступає повне знищення іншої сторони. У конфліктах з менш насильницькою формою головна мета конфліктуючих сторін полягає в усунені іншої сторони від ефективної конкуренції шляхом обмеження її ресурсів, свободи маневра, зниженні її статусу.
Конфлікт є фактом людського існування. ХХ століття показало, що немає жодного суспільства, в якому б не виникали конфліктні ситуації. Конфлікти є предметом вивчення багатьох наукових галузей – соціології, теорії міжнародних відносин, політології, конфліктології, соціальної психології, філософії та інших. Проте при вивченні конфліктів увага акцентується здебільшого на макро- та мезорівнях, тобто на вивченні конфліктів між великими та малими соціальними групами, тоді як знання, отриманні при вивченні міжособистісних конфліктів, які є невід’ємною частиною життя людини, досить є неповними та фрагментарними. Особливо це стосується вивчення конфліктів, що виникають в побутовій сфері життєдіяльності людини.
Дослідження проявів соціально-побутового конфлікту, механізму взаємозв’язку соціальної та побутової сфери життя особистості дасть можливість на етапі оновлення українського суспільства на теоретичному і практичному рівнях розробити підґрунтя для вирішення багатьох соціальних проблем, насамперед, побутових, від чого в значній мірі залежить буття як особистості, так і суспільства в цілому. Це визначає в сьогоденні важливість та актуальність даної проблематики і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження та наукового завдання, яке полягає у соціально-філософському осмисленні сутності соціально-побутового конфлікту та його місця в життєдіяльності особистості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ У ПОБУТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок