Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗОНАНСНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ПАРАМАГНІТНИМИ ІОНАМИ ХРОМУ У СПОЛУКАХ EHBACrV ТА Hg1-xCrxSe

РЕЗОНАНСНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ПАРАМАГНІТНИМИ ІОНАМИ ХРОМУ У СПОЛУКАХ EHBACrV ТА Hg1-xCrxSe

Назва:
РЕЗОНАНСНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ПАРАМАГНІТНИМИ ІОНАМИ ХРОМУ У СПОЛУКАХ EHBACrV ТА Hg1-xCrxSe
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ім. О. Я. Усикова
Карелін Сергій Юрійович
УДК 539.143.4: 537.226
РЕЗОНАНСНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ПАРАМАГНІТНИМИ ІОНАМИ ХРОМУ У СПОЛУКАХ EHBACrV ТА Hg1-xCrxSe
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у інституті радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної академії наук України, м. Харків.
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ПОПЕНКО Ніна Олексіївна,
старший науковий співробітник відділу радіоспектроскопії Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України (м. Харків).
Офіційні опоненти | доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ЛУКІН Сергій Миколайович,
Провідний науковий співробітник відділу напівпровідникових гетероструктур Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (м. Київ).
кандидат фізико-математичних наук,
вченого звання не має
АЛЄКСЕЄВ Євгеній Анатолійович,
старший науковий співробітник відділу мікрохвильової радіоспектрометрії Радіоастрономічного інституту НАН України ( м. Харків).
Провідна установа | Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна МОН України, кафедра напівпровідникової та вакуумної електроніки, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “7” липня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої раді Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. ак. Проскури 12).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України.
Автореферат розісланий “2” червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Кириченко О. Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Серед способів дослідження властивостей твердого тіла шляхом вивчення взаємодії з ним радіовипромінювання вирізняється метод магнітного резонансу. Цей метод ґрунтується на тому, що енергетичні рівні частинки, яка має магнітний момент, розщеплюються у постійному магнітному полі. У результаті така частинка буде поглинати електромагнітне випромінювання, якщо величина його кванта дорівнює (або близька) величині розщеплення її енергетичних рівнів. Розрізняють два основних різновиди методу магнітного резонансу: ядерний магнітний резонанс (ЯМР) – коли з електромагнітним випромінюванням взаємодіють ядра, та електронний парамагнітний резонанс (ЕПР) – якщо електрони. ЕПР знайшов використання у ряді областей фізики, хімії, біології, медицини, бо дозволяє отримати інформацію про внутрішню будову речовини: кристалічну структуру, характер розподілу внутрішніх магнітних та електричних полів, наявності домішок і т. п. Іншими словами, метод ЕПР дозволяє вивчати поведінку у речовині мікрозондів – неспарених електронів, присутніх у зразку природним чином або введених у нього штучно як парамагнітні домішки.
Хімічні елементи, які частіше за все використовують як парамагнітні домішки, – парамагнітні іони металів групи заліза. З них широке розповсюдження отримав хром. В залежності від речовини, у якій присутній хром, він може знаходитись в одному з зарядових станів: Cr+, Cr2+, Cr3+ або Cr5+. Зарядовий стан парамагнітного іона, а також особливості кристалічних ґрат визначають, головним чином, вид спектра ЕПР. Дисертаційну роботу присвячено експериментальному дослідженню методами магнітного резонансу двох різних типів сполук, властивості яких обумовлюються наявністю хрому як парамагнітної домішки, а саме: речовин поляризованих ядерних мішеней (ПЯМ) – розчинів комплексів EHBACrV або HMBACrV у 1,2-пропандіолі та напівпровідникової сполуки типу Hg1-xCrxSe.
Актуальність теми.
Речовини ПЯМ з EHBACrV і HMBACrV використовують в експериментах на прискорювачах елементарних частинок при дослідженні ефектів, які залежать від орієнтації спінів частинок, що взаємодіють.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЗОНАНСНА ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ПАРАМАГНІТНИМИ ІОНАМИ ХРОМУ У СПОЛУКАХ EHBACrV ТА Hg1-xCrxSe

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок