Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВОЄННИЙ ГОЛОД В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х РОКІВ ХХ СТ.)

ПОВОЄННИЙ ГОЛОД В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х РОКІВ ХХ СТ.)

Назва:
ПОВОЄННИЙ ГОЛОД В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х РОКІВ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
КАЛІНІЧЕНКО ВЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 94 (477) “194”
ПОВОЄННИЙ ГОЛОД В УКРАЇНІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х РОКІВ ХХ СТ.)
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук
ТАНЦЮРА ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ, професор кафедри українознавства Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна.
Офіційні опоненти – доктор історичних наук
МАРОЧКО ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України.–
кандидат історичних наук
САЛАМАТІНА ТАМАРА МИКОЛАЇВНА, доцент кафедри історії та українознавства Харківської державної академії залізничного транспорту.
Провідна установа – Донецький національний університет (кафедра історії України), Міністерство освіти та науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 2 березня 2001 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий 30 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Вивчення історії тоталітарних режимів ХХ ст. нині привертає особливу увагу дослідників. Одним із таких режимів і був більшовицький. За три перші десятиріччя свого існування він влаштував для підвладного народу три рукотворні голодомори. Останнім із них був повоєнний голод у другій половині 40-х років ХХ ст. У радянській історіографії він замовчувався. Лише з кінця 80-х – початку 90-х років з'явилася можливість для вивчення цієї трагедії. Однак, повоєнний голод в Україні другої половини 40-х років ХХ ст. ще залишається малодослідженим. Потрібно вивчити причини, хід та наслідки повоєнного голоду, щоб правдиво відтворити історію України ХХ ст. Це необхідно не тільки для відтворення історичної правди, а в першу чергу для розкріпачення суспільної свідомості, закутої в роки тоталітарного режиму, для позбавлення мільйонами наших громадян комуністичних химер, щоб страшне минуле ніколи не повернулося.
Предмет дослідження – повоєнний голод в Україні в другій половині 40-х років ХХ ст.
Мета дослідження – розкрити причини, хід і наслідки повоєнного голоду в Україні.
Завдання дослідження:
·
з'ясувати причини повоєнного голоду в Україні, зокрема проаналізувати негативний вплив грабіжницької хлібозаготівельної політики та інших антиселянських заходів тоталітарного режиму на виникнення голоду;
· дослідити форми опору українських селян антинародній аграрній політиці тоталітарного режиму;
· висвітлити трагічну ходу голоду по Україні, простежити його поступове наростання, окреслити масштаби трагедії, встановити категорії голодуючого населення;
· визначити регіони України, що постраждали від голоду і хронологічні рамки цього лиха;
· виявити прямі та непрямі (опосередковані) наслідки голоду в республіці, зокрема демографічні втрати, захворювання населення, безпритульність, жебрацтво, втечу селянської молоді у міста та на новобудови, порушення традиційної селянської поведінки під впливом штучно створеного голоду.
Хронологічні рамки роботи. В історіографії міцно утвердилася думка, що повоєнний голод в Україні мав місце в 1946-1947 рр. Дійсно, якщо мати на увазі пік трагедії, то він прийшовся на кінець 1946 – першу половину 1947 року. Але в процесі роботи над темою ми наштовхнулися на низку фактів, що свідчать про початок повоєнного голоду у багатьох місцевостях республіки взимку 1945-1946 рр. і продовження голоду після 1947 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОВОЄННИЙ ГОЛОД В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА 40-Х РОКІВ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок