Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексний метод діагностування авіаційних газотурбінних двигунів

Комплексний метод діагностування авіаційних газотурбінних двигунів

Назва:
Комплексний метод діагностування авіаційних газотурбінних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,62 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОЛАЛІ МАЙКЛ ОЛАЛА
УДК 629.735.036
Комплексний метод діагностування
авіаційних газотурбінних двигунів
Спеціальність 05.22.20 – Експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Панін Владислав Вадимович,
професор кафедри авіаційних двигунів Національного авіаційного університету
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор, Мітрахович Михайло Михайлович, професор кафедри автоматизації та енергоменеджменту Національного авіаційного університету, м. Київ
кандидат технічних наук, доцент, Лозня Сергій Володимирович, головний інженер ТОВ ”Котрис”,
м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “19” червня 2008р. о 15-00 годині в аудиторії 1.002 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, проспект Космонавта Комарова ,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, проспект Космонавта Комарова ,1.
Автореферат розісланий “16” травня 2008р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д26.062.03,
кандидат технічних наук, доцент, С.В.Павлова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. За останні два десятиліття досягнутий значний прогрес у вирішенні проблем надійності складних технічних систем, зокрема виробів авіаційної техніки (дослідження фізики відмов, моделей довговічності, ресурсне проектування, розвиток систем і методів діагностування та ін.) Проте безперервне ускладнення і здорожчення авіаційної техніки при вирішенні проблем конкурентоспроможності і фінансового благополуччя авіатранспортних підприємств, примушує особливу увагу приділяти питанням продовження життєвого циклу повітряного судна (ПС), підтримка їх льотно-технічних характеристик на заданому нормативно-технічною документацією рівні, впровадженню перспективних методів ремонту і технічного обслуговування (ТО). Визначальним моментом в цьому процесі є надійне діагностування і прогнозування технічного стану (ТС) двигуна впродовж всього його життєвого циклу.
Низька контролепридатність двигунів, що знаходятся до останнього часу в експлуатації, разом з відсутністю ефективних бортових систем обробки і реєстрації інформації привели до того, що в даний час недостатня увага приділена теоретичному, а тим більше експериментальному дослідженню процесів, що протікають при появі несправностей що порушують нормальну картину течії в проточній частині ГТД. Проте запропоновані до теперішнього часу підходи до вирішення задачі комплексного діагностування не використовували зміну запасу газодинамічної стійкості двигуна, як критерію, що характеризує стан проточної частини двигуна. Стан проточної частини ГТД оцінювали по зміні термогазодинамічних параметрів, використовуючи при цьому складні математичні моделі.
Подальший розвиток комплексного методу діагностування у напрямі оцінки стану проточної частини двигуна, є, поза сумнівом, актуальним завданням, вирішення якого дозволить розширити його можливості і підвищити достовірність оцінки ТС ГТД у поєднанні з мінімізацією експлуатаційних витрат за рахунок оптимізації попереджуючих допусків на зміну визначальних параметрів і інтервалів діагностування. Це, у свою чергу, приведе до підвищення економічної ефективності повітряних перевезень при збереженні рівня безпеки польотів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дана робота є логічним продовженням досліджень, що проводяться в Національному авіаційному університеті і направлених на вдосконалення методів діагностування авіаційної техніки, що є важливою складовою забезпечення високого рівня безпеки польотів. Робота виконувалася в рамках науково-дослідної роботи: №3 – Ф1/к14 «Розробка та дослідження ефективності нових методів забезпечення газодинамічної стійкості компресорів авіаційних ГТД».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Комплексний метод діагностування авіаційних газотурбінних двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок