Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РІДКОФАЗНОГО ВІДНОВЛЕННЯ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ВАННИ МЕТОДОМ ХОЛОДНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РІДКОФАЗНОГО ВІДНОВЛЕННЯ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ВАННИ МЕТОДОМ ХОЛОДНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РІДКОФАЗНОГО ВІДНОВЛЕННЯ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ВАННИ МЕТОДОМ ХОЛОДНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УДК 669.162.001.7:669.18.012.7
Мамешин Валерій Сергійович
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РІДКОФАЗНОГО ВІДНОВЛЕННЯ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ВАННИ МЕТОДОМ ХОЛОДНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
05.16.02- «Металургія чорних і кольорових металів
і спеціальних сплавів»
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2008


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Паніотов Юрій Семенович, кандидат технічних наук, доцент, Національна металургійна академія України, м. Дніпропетровськ, професор кафедри металургії сталі.
Офіційні опоненти:
Чернятевич Анатолій Григорович, доктор технічних наук, професор, Дніпродзержинський державний технічний університет, м. Дніпродзержинськ, завідувач кафедри руднотермічних процесів.
Піптюк Віталій Петрович, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник відділу фізико-технічних проблем металургії сталі, Інститут чорної металургії ім. З.І Некрасова НАН України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 17.06.2008р. в 12-30 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 15.05.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03,
доктор технічних наук, професор Л.В.Камкіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агло-коксо-домений комплекс України має високий ступінь зносу основних фондів, відносно низький технічний і технологічний рівень, що спричиняє підвищені енерго- і ресурсовитрати при виробництві чавуну. Технологічне переоснащення його до сучасного світового рівня, вимагає величезних капіталовкладень на рівні сотень млрд. доларів США. Таким чином, для умов України перспективним може бути впровадження одностадійного процесу рідкофазного відновлення, технологія якого заснована на відновленні оксидів заліза з розплавлених шлаків енергетичним вугіллям.
Переваги цих процесів досить значні. Вони не вимагають коксівного вугілля і підготовки залізорудної сировини, можуть переробляти будь-які технологічні відходи, у тому числі з високим вмістом цинку, свинцю, лугів і інших шкідливих для сталей домішок.
На сьогоднішній день, найбільш перспективною вважається технологія рідкофазного відновлення «Romelt», що була випробувана на великомасштабній напівпромисловій установці. Однак, сама технологія і агрегат для її здійснення у тому варіанті, що пропонують їхні автори, має ряд істотних недоліків. У першу чергу, це пов'язано із забезпеченням надійності безперервної роботи агрегату, організації гідродинамічних потоків у рідкій ванні, оптимізацією використання вторинних енергоресурсів.
У зв'язку з цим, важливим і актуальними є дослідження, що спрямовані на вивчення гідродинамічної структури барботажної ванни, вирішенням питань, пов'язаних з розподілом і замішуванням твердої фази у рідкій шлак та аналізом матеріальних і теплових потоків в об’ємі агрегату. Вирішення цих питань дозволить удосконалити технологію одностадійних процесів рідкофазного відновлення заліза, заснованих на застосуванні в якості відновлювача енергетичного вугілля.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до наукових напрямків і планів проведення науково-дослідних робіт кафедр металургії сталі та металургії чавуну Національної металургійної академії України Міністерства освіти і науки України по державній бюджетній темі № Г001G30013 “Теоретичний аналіз і вдосконалення процесів рідкофазного відновлення заліза” (№ Г.Р. 0199U000751).
Мета й завдання дисертаційної роботи. Мета роботи полягає в удосконаленні технології рідкофазного відновлення на основі дослідження гідродинаміки ванни, методом холодного моделювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РІДКОФАЗНОГО ВІДНОВЛЕННЯ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ВАННИ МЕТОДОМ ХОЛОДНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок