Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІЦНЕННЯ МАРГАНЦЕВОРУДНОГО АГЛОМЕРАТУ І ВИПЛАВКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОГО ФЕРОСИЛІКОМАРГАНЦЮ

РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІЦНЕННЯ МАРГАНЦЕВОРУДНОГО АГЛОМЕРАТУ І ВИПЛАВКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОГО ФЕРОСИЛІКОМАРГАНЦЮ

Назва:
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІЦНЕННЯ МАРГАНЦЕВОРУДНОГО АГЛОМЕРАТУ І ВИПЛАВКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОГО ФЕРОСИЛІКОМАРГАНЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
СИВАЧЕНКО Віктор Михайлович
УДК 669.15'74.782
РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІЦНЕННЯ
МАРГАНЦЕВОРУДНОГО АГЛОМЕРАТУ І ВИПЛАВКИ
КОНКУРЕНТОЗДАТНОГО ФЕРОСИЛІКОМАРГАНЦЮ
05.16.02 - Металургія чорних металів
А в т о р е ф е р а т
на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Дніпропетровськ
2002 р.
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному інституті спеціальних сталей, сплавів і феросплавів Міністерства промислової політики України і Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Доктор технічних наук, професор
Овчарук Анатолій Миколайович
Національна металургійна академія України, професор
кафедри електрометалургії.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор
Ковальов Дмитро Арсентійович,
Національна металургійна академія України, професор кафедри металургії чавуну.
Кандидат технічних наук
Шестаковський Олег Флорович,
Інститут "Діпросталь", м. Харків, завідувач феросплавним відділом.
Ведуча організація:
Запорізька державна інженерна академія Міністерства освіти і науки України, кафедра чорних металів, м. Запорожжя.
Захист відбудеться “ 16” квітня 2002 р. о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 Національної металургійної академії України за адресою : 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4).
Автореферат розісланий “14” березня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор технічних наук, професор Камкіна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Виснаження запасів високосортних марганцевих окисних руд, що використовуються для виробництва високоякісних феросплавів, викликало необхідність залучення у виробництво усе більшої кількості низькосортних окисних і карбонатних марганцевих концентратів з низьким вмістом марганцю, високим вмістом кремнезему і фосфору, великою втратою маси при термічній обробці (13-30%).
Погіршення якості марганцевої сировини приводить до збільшення матеріало- і енерговитрат при її підготовці до подальшої металургійної переробки. Це ускладнює виробництво якісних марганцевих феросплавів, які були б конкурентоспроможними на світовому ринку.
Рішення проблемних задач, зв'язаних з подальшою перспективою розвитку вітчизняної сировинної бази і раціонального використання сировини, палива, електроенергії та існуючих виробничих потужностей робить необхідним удосконалення діючих і створення нових науково-обгрунтованих, високоефективних технологій. Вони повинні сприяти підвищенню якості підготовки марганцеворудної сировини до електроплавки на кожній стадії її підготовки.
В даний час найбільш продуктивним і економічно вигідним способом підготовки марганцеворудної сировини є агломерація. Її підлягає більш ніж 80% марганцевих концентратів. Не зважаючи на загальний спад в промисловості за останні роки обсяг виробництва агломерату сьогодні збільшується і у 2000 році склав понад 1,5 млн. т. З його використанням виплавлено 1140 тис. т марганцевих феросплавів. Проектна потужність агломашин, які використовуються для окускування марганцевої сировини складає більш ніж 3,2 млн.т агломерату за рік. З огляду на значний обсяг виробництва марганцевого агломерату, а також ріст вимог металургів до його якості, виникла необхідність розробки технології і підвищення якості агломерату шляхом механічного ущільнення аглоспеку, поліпшення теплового режиму й оптимізації технологічних параметрів процесу. Використання комплексу зазначених заходів дозволить підвищити металургійну цінність агломерату, поліпшити техніко-економічні показники виплавки і якість марганцевих феросплавів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематичних планів інституту “УкрНДІспецсталь”, шифр 1.9-3К-90 і 1.9-2К-12.4, Національної програми розвитку і реформування гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року від 06.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІЦНЕННЯ МАРГАНЦЕВОРУДНОГО АГЛОМЕРАТУ І ВИПЛАВКИ КОНКУРЕНТОЗДАТНОГО ФЕРОСИЛІКОМАРГАНЦЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок