Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МИГДАЛЕПОДІБНИЙ КОМПЛЕКС ЛІМБІЧНОЇ СИСТЕМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ МОТОРНОГО КОМПОНЕНТА РУХОВОЇ ПОВЕДІНКОВОЇ РЕАКЦІЇ

МИГДАЛЕПОДІБНИЙ КОМПЛЕКС ЛІМБІЧНОЇ СИСТЕМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ МОТОРНОГО КОМПОНЕНТА РУХОВОЇ ПОВЕДІНКОВОЇ РЕАКЦІЇ

Назва:
МИГДАЛЕПОДІБНИЙ КОМПЛЕКС ЛІМБІЧНОЇ СИСТЕМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ МОТОРНОГО КОМПОНЕНТА РУХОВОЇ ПОВЕДІНКОВОЇ РЕАКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров‘я України
Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
ОМЕЛЬЧЕНКО ОКСАНА ДАНИЛІВНА
УДК 612.821.35+612.833.96
МИГДАЛЕПОДІБНИЙ КОМПЛЕКС ЛІМБІЧНОЇ СИСТЕМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ МОТОРНОГО КОМПОНЕНТА РУХОВОЇ ПОВЕДІНКОВОЇ
РЕАКЦІЇ
14.03.03 – нормальна фізіологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному медичному
університеті ім.М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: чл.-кор. АМНУ, доктор медичних наук, професор
Мороз Василь Максимович,
Вінницький національний медичний університет
ім.М.І.Пирогова, завідувач кафедри нормальної
фізіології, ректор
Офіційні опоненти:
-
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Василенко Дмитро Артурович, Інститут фізіології
ім. О.О.Богомольця, провідний науковий співробітник;
-
доктор медичних наук, доцент Івнєв Борис Борисович,
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького,
професор кафедри нормальної фізіології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра нормальної фізіології, м. Київ.
Захист відбудеться 7 жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.02 у Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова за адресою: 21018, Вінниця, вул. Пирогова, 56.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова за адресою: 21018, Вінниця, вул. Пирогова, 56.
Автореферат розіслано 5 вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Власенко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основну увагу нейрофізіологів на протязі останніх десятиріч було привернуто до механізму контролю поз та рухів. Та все ще мало висвітленим є питання стосовно інтегративної діяльності базолатерального відділу мигдалеподібного комплексу, в тому числі при запуску біологічно значущих рухів та дій, причетних до адаптації та виживання.
Мигдалеподібний комплекс (МК) до теперішнього часу вважався структурою, причетною до організації рухових компонентів поведінкових реакцій, лише як аферентна, мотиваційно забарвлена ланка, що надає спрямованість руховим реакціям. [Симонов 1997; Brooks, 1986; Korzenievska et al., 1997; Mogenson et al., 1980].
Значення ж амігдали в організації цілеспрямованої поведінкової реакції з руховими компонентами, зокрема, у створенні та переробці рухових програм, потребує спеціального дослідження.
Для одержання репрезентативної характеристики щодо ролі мозкових структур у програмуванні рухів доцільне проведення експериментів з використанням стереотипної рухової реакції зі стабільними параметрами. Таким вимогам відповідає автоматизований інструментальний рефлекс щурів по діставанню передньою кінцівкою корму з годівниці. Стереотипність цих рухів дає можливість співвіднести різні періоди руху з нейронною активністю мозкового центру та іншими фізіологічними показниками.
Вибір ядер для досліджень було зроблено, виходячи з морфологічних даних, що саме БЛМ, порівняно з іншими ядрами мигдалика, має найбільш тісні зв’язки з руховими структурами мозку – такими як мозочок, стріопалідарна система та моторні зони кори великих півкуль [Майский, Серков, 1983; Maren, 1996; Matsuda, Fujimura, 1995; Shi, 1998].
Таким чином, важливість питань щодо організації та контролю рухових актів, недостатність їх вивчення та відсутність даних про значення в цих процесах базолатеральної амігдали зумовлюють актуальність даної роботи.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота є фрагментом теми “Провести аналіз структурно-функціональних властивостей та регуляторних механізмів автоматизованих їжодобувних реакцій з метою вивчення їх організації”, яка була запланованою і виконується у Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова (№ держреєстрації 0296V001121).
Мета дослідження – з’ясувати значення мигдалеподібного комплексу головного мозку в процесі організації та реалізації швидкого автоматизованого їжодобувного руху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МИГДАЛЕПОДІБНИЙ КОМПЛЕКС ЛІМБІЧНОЇ СИСТЕМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ МОТОРНОГО КОМПОНЕНТА РУХОВОЇ ПОВЕДІНКОВОЇ РЕАКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок