Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНІНГУ ДЗЮДОЇСТІВ НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ ДІЯЛЬНОСТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНІНГУ ДЗЮДОЇСТІВ НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНІНГУ ДЗЮДОЇСТІВ НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Прикарпатський національний університет
ІМЕНІ Василя Стефаника
КУРИЛЮК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
УДК: 159.95 37.015.3: 796.853.20
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНІНГУ ДЗЮДОЇСТІВ
НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ ДІЯЛЬНОСТІ
19. 00. 07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Фотуйма Олександр Ярославович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, доцент кафедри
теорії та методики фізичної культури
і спорту.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України,
завідувач лабораторії
психології особистості ім. П.Р. Чамати;
кандидат психологічних наук, доцент
Литвин-Кіндратюк Світлана Данилівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, доцент кафедри
педагогічної та вікової психології.
Захист відбудеться 15 травня 2008 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 20.051.04 в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Г. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Г. Шевченка, 79.
Автореферат розіслано 14 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. Д. Белей
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Невід’ємною частиною розвитку суспільства є спорт. Він характеризується особливим психологічним змістом і гуманістичною спрямованістю за допомогою яких, окрім фізичного вдосконалення й зміцнення здоров’я, вирішуються завдання духовного і морального становлення та соціальної адаптації особистості.
Спорт, як особливий вид людської діяльності, є об’єктом вивчення багатьох наук. При цьому кожна з них, у тому числі й психологія, вивчає сферу тренувань і змагань під певним кутом зору, з позицій своїх специфічних завдань і методології їх вирішення.
У дослідженнях вітчизняних і зарубіжних фахівців (В.Аракелян, Г.Арзютов, В.Бартуліс, В.Івашкене, Г.Коробейніков, М.Мкртумян, Г.Пархомович, В.Платонов, H.Uchimata) переконливо доведено, що на етапі максимальної реалізації можливостей перемога залежить не лише від функціональної готовності спортсмена, але й від його здатності управляти власними діями та поведінкою за складних умов діяльності, від вчасного вибору та реалізації техніко-тактичних прийомів, найбільш доцільних у конкретній ситуації. У свою чергу. це дозволяє говорити про передумови досягнення успіху спортсменом, які в першу чергу залежать від рівня його кваліфікації (Л.Радченко, А.Родіонов, В.Смоленцева, В.Терещенко, K.Andres). Відтак, ще більше посилюється необхідність розгляду психорегуляції як основного механізму забезпечення адаптації спортсмена до умов навчально-тренувальних занять та змагань, раціонального використання психічних й енергетичних ресурсів організму.
Проблема саморегуляції на різних етапах розвитку психології цікавила М.Абдулхакову, М.Боришевського, І.Галяна, В.Ілійчука, О.Конопкіна, В.Марищука, В.Моросанову, А.Ромена, А.Трапезнікова. Праці, присвячені саморегуляції діяльності, утворюють особливий пласт наукових досліджень у галузі спорту (О.Алексєєв, А.Мартиненко, В.Некрасов, Ю.Никифоров, М.Прохорова, В.Смоленцева, В.Стадник та ін.). Зокрема, А.Мартиненко та В.Смоленцева наполягають на постійному використанні прийомів психологічної саморегуляції в процесі тренувальної та змагальної діяльності. Г.Арзютов, диференціюючи етапи підготовки одноборців, приділяє особливу увагу розвитку навичок саморегуляції на початковому етапі спортивної діяльності. Результати вивчення ефективності психорегуляції у спортсменів дають підставу стверджувати, що психічне управління сприяє підвищенню емоційної стійкості, позитивно впливає на динаміку нервових процесів, стабільність спортивних результатів (Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНІНГУ ДЗЮДОЇСТІВ НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок