Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО РОБОТИ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО РОБОТИ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО РОБОТИ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,57 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАЦКЕВИЧ НІНЕЛЬ МАТВІЇВНА
УДК 378.937:372.212.1
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
ДО РОБОТИ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання та спорту
Рівне – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Цьось Анатолій Васильович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, завідувач кафедри
здоров'я і фізичної культури
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Вільчковський Едуард Станіславович
Львівський державний інститут фізичної
культури, професор кафедри педагогіки
та психології;
кандидат педагогічних наук
Дутчак Мирослав Васильович
Рівненська обласна державна адміністрація,
начальник управління з питань
фізичної культури і спорту
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка кафедра теоретичних
основ і методики фізичного виховання, Міністерство освіти
і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “ 20 липня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 47.053.01 у Рівненському державному гуманітарному університеті за адресою: 33028, м. Рівне, вул. С.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного гуманітарного університету (33000, м. Рівне, вул. Остафова, 31)
Автореферат розісланий “ 20 червня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осьмак Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Завдання побудови демократичного суспільства з високорозвиненою економікою, духовне відродження українського народу об’єктивно зумовлюють потребу у розвитку національної освіти, здатної забезпечити сучасні навчальні заклади професійно компетентними, інтелігентними, соціально зрілими вчителями, які відчувають значущість своєї діяльності та відповідальність за здоров'я дітей.
На створення умов для реалізації нових технологій у сфері зміцнення здоров'я засобами фізичної культури і спорту спрямована низка державних документів: Закон України “Про фізичну культуру і спорт”, Цільова комплексна програма “Фізичне виховання – здоров'я нації”, “Концепція фізичного виховання в системі освіти України”, Програма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів (І-ХІ класи), Державні тести і нормативи оцінки фізичної підготовленості населення України.
З огляду на критичну ситуацію із станом здоров'я і необхідністю підвищення рухової активності дітей все більш вагомими стають дослідження, пов’язані з професійною діяльністю вчителя початкової школи, підготовкою майбутніх фахівців, здатних компетентно вирішувати завдання фізичного виховання молодших школярів у різних організаційних формах. Адже в контексті вирішення оздоровчих завдань фахівець, що працює в початковій школі, виконує головну роль в організації активної рухової діяльності протягом навчального дня, формує мотиви, виховує звичку до систематичних занять фізичними вправами, здійснює зв'язок з сім’єю, спрямовує і контролює самостійну діяльність дітей, проводить навчальну та позакласну роботу.
Вивченню досліджуваної проблематики сприяли праці, в яких висвітлювався процес підготовки і становлення майбутніх педагогів (Г.Д.Бабушкін, 1991; М.Я.Віленський, Р.С.Сафін, 1989; О.В.Петунін, 1980; В.А.Сластьонін, М.Я.Віленський, 1985; Б.М.Шиян, 1997; Ю.М.Шкребтій, 1996). Викликають інтерес дослідження процесу формування професійної готовності студентів (М.Т.Данилко, 2000; А.Ф.Линенко, 1996; О.В.Петунін, 1996). Сутність готовності до педагогічної діяльності трактується вченими як цілісний прояв особистості, комплексна здібність до діяльності певного типу, результат професійної освіти і виховання, соціальної зрілості особистості. Особливий пласт досліджень пов’язаний з роботами, що висвітлюють окремі питання означеної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО РОБОТИ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок