Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ технології підготовки чавуну до конверторної плавки

УДОСКОНАЛЕННЯ технології підготовки чавуну до конверторної плавки

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ технології підготовки чавуну до конверторної плавки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дубовкіна Маргарита Юріївна
УДК 669.162.267.6.(043)
УДОСКОНАЛЕННЯ технології підготовки чавуну до конверторної плавки
Спеціальність: 05.16.02. - Металургія чорних металів.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь 2004
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ), Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь
Науковий керівник – Капустін Євгеній Олександрович, д.т.н., професор кафедри Теплофізики та теплоенергетики металургійного виробництва Приазовський державний технічний університет
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Чернятевич Анатолій Григорович (Дніпродзержинський державний технічний університет)
доктор технічних наук, професор Скребцов Олександр Михайлович, Приазовський державний технічний університет
Провідна установа: Інститут чорної металургії імені З.І. Некрасова НАН України (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться " 11 " лютого 2005 р. о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті, за адресою: 87500, ПДТУ, вул. Університетська 7, м. Маріуполь Донецької обл., Україна.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету: 87500, м. Маріуполь Донецької обл., вул. Італійська, 115
Автореферат розісланий " 28 " грудня 2004р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор В.О. Маслов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідною умовою високих техніко-економічних показників киснево-конверторного виробництва сталі є якість чавуну, яку визначають висока температура і стабільний хімічний склад від плавки до плавки. Збереження високої температури рідкого чавуну сприяє його економії за рахунок збільшення витрати металобрухту. Позапічна обробка приводить до зменшення витрати вапна і маси шлаку в сталеплавильному агрегаті, зниження концентрації сірки в чавуні, а отже, і в готовій продукції. Усе це сприяє скороченню витрат на виробництво стали.
Наявні методи оцінки термодинамічних процесів, що мають місце в при транспортуванні рідкого чавуну і проведенні технологічних операцій, мають багато спільного і не можуть бути прямо використані для конкретних підприємств. У зв'язку з цим виникає необхідність проведення теоретичних і експериментальних досліджень на всіх етапах передачі розплавленого металу до сталеплавильного агрегату. Максимально скоротити втрати температури і забезпечити необхідний хімічний склад можна, розглянувши всю технологію постачання і позадоменної обробки чавуну як послідовність взаємозалежних елементів циклу, що становлять єдине ціле.
Існуючий спосіб позапічної десульфурації чавуну, заснований на використанні дорогого магнію, вимагає пошуку альтернативних методів і більш глибокої порівняльної оцінки інших десульфуруючих реагентів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Питання, що розглядаються в дисертації, відповідають Програмі перспективного розвитку підприємств металургійного комплексу Донецької області до 2010 року, “Закону України про енергозбереження” від 26 липня 1994 року, що визначає правові, економічні, соціальні й екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань і організацій, розташованих на території України.
Робота виконана за науковим напрямком ПДТУ "Розвиток теоретичних і технологічних основ фізико-хімічних і теплофізичних процесів у доменному і сталеплавильному виробництвах" (прийнято рішенням ученої ради ПДТУ №4 від 03.02.2000р).
Мета і завдання дослідження. Розкрити не використані раніше можливості щодо скорочення втрат тепла і підвищення ефективності десульфурації, розглянувши всю технологію постачання чавуну як послідовність взаємозвязаних елементів циклу, що становлять єдине ціле. Запропонувати методи вдосконалення технології підготовки металу до конверторної плавки, що забезпечують його високу температуру і мінімальний вміст сірки при мінімальних витратах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ технології підготовки чавуну до конверторної плавки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок