Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИЛОГІЯ ВС. СОЛОВЙОВА «ВОЛХВЫ» ТА «ВЕЛИКИЙ РОЗЕНКРЕЙЦЕР» У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ЕПОХИ

ДИЛОГІЯ ВС. СОЛОВЙОВА «ВОЛХВЫ» ТА «ВЕЛИКИЙ РОЗЕНКРЕЙЦЕР» У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ЕПОХИ

Назва:
ДИЛОГІЯ ВС. СОЛОВЙОВА «ВОЛХВЫ» ТА «ВЕЛИКИЙ РОЗЕНКРЕЙЦЕР» У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ЕПОХИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,64 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРОВА ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
УДК 821. 161. 1-312. 2 Соловйов
ДИЛОГІЯ ВС. СОЛОВЙОВА
«ВОЛХВЫ» ТА «ВЕЛИКИЙ РОЗЕНКРЕЙЦЕР»
У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ЕПОХИ
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ
2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор Підмогильна
Наталія Василівна, Дніпропетровський національний
університет, завідувач кафедри видавничої справи
та міжкультурної комунікації.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Орехова
Людмила Олександрівна, Таврійський національний
університет ім. В. І. Вернадського, професор кафедри
російської та зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент Храмова
Світлана Іванівна, Київський національний
Університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології, доцент кафедри історії російської літератури.
Захист відбудеться «20» травня 2008 року об 11:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, 50, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий „18” квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дилогія Вс. Соловйова «Волхвы» (1888) та «Великий розенкрейцер» (1889), створена в останній чверті Х1Х ст., з`являється на зламі епох, коли у свідомості російського суспільства стверджується ідея значущості людського фактора як провідного у новій космогонічній моделі світу.
На хвилі інтересу до філософії А. Шопенгауера, Ф. Ніцше, А. Бергсона та інших популярних у той час мислителів у російську літературу проникають і протягом тривалого часу зберігають домінуючі позиції ідейно-художні концепції й погляди, що відбивають ставлення людини до світобудови та власного місця в ній. До проблем духовного розвитку суспільства звертаються у своїх філософських працях В. Розанов, Я. Волинський і особливо Вол. Соловйов (брат Вс. Соловйова), з цією проблемою пов’язані етичні концепції М. Мінського, Д. Мережковського, В`яч. Іванова, а також статті В. Брюсова, О. Блока, М. Кузміна та інших діячів науки й культури, які визначали напрямки етичних пошуків кінця Х1Х – початку ХХ ст. У цей час в літературі стрімко поширюються нові течії й форми художньої творчості, для яких характерним стало прагнення передати внутрішній метафоричний зміст людського існування за допомогою системи містичних знаків, образів і символів, досягаючи завдяки такій експериментальній формі синтезу різних сфер знань.
У цьому контексті увиразнюється творчість Вс. Соловйова як попередника літератури містичної орієнтації, що базується на принципах езотеричної теорії. Літературно-культурне значення дилогії «Волхвы» та «Великий розенкрейцер» полягає у тому, що цими творами започатковано нові тенденції в російському романі і в них зображений новий герой, що, з одного боку, стоїть осторонь романтичної особистості, яка страждає в тенетах індивідуалізму, і, з другого, – дистанційований від раціоналізму героя-демократа. А. Бєлий образно визначив феномен російського духовного ренесансу, що пізніше здобув назву «Срібний вік», як єднання неба й землі, що народило нову музу містики, – і передувала цьому дилогія Вс. Соловйова.
За радянських часів твори Вс. Соловйова не видавалися і були майже невідомими спеціалістам і широкому читацькому загалу. Відповідно не існувало й дослідницько-критичних робіт про творчість Вс. Соловйова. Вперше окремі твори письменника починають видаватися в Росії лише з 1990 року, однак, і сьогодні можна констатувати відсутність серйозного наукового інтересу літературознавців до творчості неординарного письменника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИЛОГІЯ ВС. СОЛОВЙОВА «ВОЛХВЫ» ТА «ВЕЛИКИЙ РОЗЕНКРЕЙЦЕР» У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ЕПОХИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок