Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці

Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці

Назва:
Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА”
Слободяник Наталія Петрівна
УДК 330.32: 334.722.8
Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Державного вищого навчального закладу “Київський національний економічного університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор
Кривенко Костянтин Тарасович,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, професор кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Леоненко Петро Михайлович,
Український державний університет економіки і фінансів Міністерства фінансів України (м. Київ), перший проректор, завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Соколова Ольга Миколаївна,
Академія муніципального управління Міністерства освіти і науки України (м. Київ) , доцент кафедри економіки
Захист відбудеться 25 січня 2008 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.01 в Державному вищому навчальному закладі “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49-г, ауд. 601.
Автореферат розісланий “ 18 ” грудня 2007 р.
В. о. вченого секретаря спеціалізованої вченої ради, доктор економічних наук, професор |
Мельник О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В ході процесів трансформації економіки України об’єктивно виникають проблеми адаптації ринкових нововведень до реалій економічного життя. Одним із таких нововведень стало утворення акціонерних товариств, яке відбувається в процесі реформування ринкового середовища, змін умов господарювання в різних галузях економіки України.
Як відомо, історично акціонерна (корпоративна) форма власності з’явилась як механізм інтеграції та концентрації капіталу і за своєю суттю залишається такою до теперішнього часу. В зв’язку з цим слід уточнити визначення акціонерного капіталу, розглянути його структуру, обґрунтувати шляхи, джерела, методи формування, відтворення і шляхи підвищення ефективності його використання в Україні. Від вирішення цих питань залежить майбутнє економіки країни, її ефективність, темпи економічного зростання, технологічний прогрес, конкурентноздатність на світових ринках.
Актуальність даного дослідження полягає також і в тому, що процес розширеного відтворення акціонерного капіталу є провідним в системі становлення і розвитку інтегрованих корпоративних структур, фінансово-промислових груп. Формування корпоративного сектора економіки України проходить в умовах суперечливості процесів зміни форми власності внаслідок приватизації та акціонування підприємств, а також непослідовності у формуванні нормативно-законодавчої бази. Ці особливості зумовлені історико-інституціональними трансформаціями перехідного періоду і розбудови ринкової економіки в державі. Темпи формування потужних корпорацій, здатних створити критичну масу зрушень в українській економіці, поки що не призвели до істотних позитивних структурних змін у вітчизняному виробництві, що вимагає пошуку шляхів вирішення проблеми формування корпоративного сектора економіки, який має взяти на себе основний тягар формування високоефективного виробництва та відповідних структурних змін.
Відзначаючи недосконалість трансформаційно-інтеграційних процесів у вітчизняній економіці, хотілося б акцентувати увагу на необхідності вирішення проблеми досягнення позитивного синергічного ефекту акціонерного капіталу шляхом його вираження у реальну продуктивну силу, внаслідок концентрації і ефективного відтворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок