Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАБОЛІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ У РОБОЧИХ МАШИНОБУДУВАННЯ

МЕТАБОЛІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ У РОБОЧИХ МАШИНОБУДУВАННЯ

Назва:
МЕТАБОЛІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ У РОБОЧИХ МАШИНОБУДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кравченко Олексій Ігорович
УДК 616.12-008.331.1-057:621]-005-008.9
МЕТАБОЛІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ У РОБОЧИХ МАШИНОБУДУВАННЯ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
КОСТЮК Інна Федорівна, -
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх та професійних хвороб
Офіційні опоненти: | заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор
ЛАТОГУЗ Іван Кіндратович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх хвороб, спортивної медицини та лікувальної фізкультури;
доктор медичних наук, професор,
КОВАЛЬ Сергій Миколайович,
Інститут терапії АМН України, м. Харків,
завідувач відділу артеріальної гіпертонії
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб № 1.
Захист відбудеться “24”вересня 2004 р. о 10 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 у Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “24” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гіпертонічна хвороба в даний час залишається однією з найбільш розповсюджених захворювань серцево-судинної системи. За даними інституту кардіології АМН України поширеність АГ в Україні складає 34,7 %, тобто більше третини населення країни має підвищений артеріальний тиск (Коваленко В. М., Дорогой А. П., Корнацкий В. М. та ін., 2003; Купчинская О. Г., Свищенко Е. П., Сіренко Ю. М. і ін., 2002).
Епідеміологічні дослідження свідчать про те, що поширеність АГ у зв'язку з професією є істотно вища серед осіб, які зайняті переважно фізичною працею (Константинов В. В. і співавт., 1994).
Проведені популяційні дослідження свідчать про високу поширеність АГ в організованій популяції серед робітників машинобудування - до 40 % (Бритов А. Н. і співавт., 1990). Відомо, що вібрація і шум займають провідне місце у загальній структурі професійних факторів машинобудування (Кундієв Ю. И., 2000). Тривалий контакт із середньо- і високочастотною вібрацією є чинником ризику розвитку АГ. Частота АГ зростає зі збільшенням часу контакту з вібрацією та віку працюючих (Дробишев В. А., Єфремов А. В., Лосєва М. И. і ін., 2002).
З урахуванням високої поширеності ГХ серед робітників шкідливих професій машинобудування вивчення патогенетичних особливостей розвитку ГХ має науковий і практичний інтерес.
Механізм розвитку ГХ у робітників вібро-шумових професій складний. З одного боку відбувається структурно-функціональна перебудова судин, як наслідок підвищення АТ, з іншого боку – внаслідок ушкоджуючої дії локальної вібрації із залученням у процес кардіогемодинаміки (Третьяков С. В., 2003; Полівода С. Н., Черепок А. А., 2003).
Вважають, що виробнича вібрація та шум є факторами ризику АГ і впливають на регуляторні системи організму працюючого. Відбувається напруження компенсаторно-пристосувальних реакцій з нейрогуморальними порушеннями, активацією системи ПОЛ-АОЗ, структурно-функціональним порушенням клітинних мембран (Сухаревская Т. М. і співавт., 1991; Капустник В. А., 1999).
В останні роки при вивченні АГ особливу увагу звертають на стан кардіогемодинаміки, ремоделювання серця і на фактори, які впливають на їх показники.
Гіпертрофія лівого шлуночка є основною структурною зміною серця при ГХ і вважається фактором ризика розвитка серцево-судинних ускладнень (Амосова К. М., 1997; Дзяк Г. В., Васильєва Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТАБОЛІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГЕМОДИНАМІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ У РОБОЧИХ МАШИНОБУДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок