Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНФІСКАЦІЇ МАЙНА В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНФІСКАЦІЇ МАЙНА В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

Назва:
ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНФІСКАЦІЇ МАЙНА В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
На правах рукопису
ГАРБОВСЬКИЙ ЛЕОНІД АНТОНОВИЧ
УДК 343.13:343.272(477)(043)
ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНФІСКАЦІЇ МАЙНА
В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Спеціальність: 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального права, процесу та криміналістики
Національного університету державної податкової служби України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, професор ЦИМБАЛ ПЕТРО
ВАСИЛЬОВИЧ, Національний університет державної
податкової служби України, завідувач кафедри
кримінального права, процесу та криміналістики
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України МАЛЯРЕНКО ВАСИЛЬ ТИМОФІЙОВИЧ, Голова Верховного Суду України (2002-2006 рр.)
кандидат юридичних наук, доцент БАУЛІН ОЛЕГ ВЯЧЕСЛАВОВИЧ, Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету.
 
Захист відбудеться „___10___” ___червня________2008 року о __12___ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К. 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 27.
Автореферат розісланий „__6__” ___травня___________2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук, доцент О.П. Кучинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В Україні, починаючи з часів ринкових перетворень, виникла потреба у проведенні політичної, соціально-економічної та правової реформ, посиленні боротьби зі злочинністю. Особливої актуальності набуло оновлення кримінального та кримінально-процесуального законодавства, його вплив на протидію злочинності та забезпечення закріплених Конституцією України свобод і прав людини, відповідно до міжнародних правових актів, зокрема Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, Конвенції про захист прав людини та основних свобод та ін. За загальним сучасним міжнародним порядком, поняття прав людини відображає той факт, що за кожною особою визнається певний комплекс природних і невід’ємних прав і свобод, які зумовлені її існуванням як людини і необхідно розглядати у значенні гарантії її гідності. Згідно з частинами 3, 4 та 5 статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване з мотивів суспільної необхідності, лише як виняток, на підставі та в порядку, встановленому законом, і за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об’єктів із наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Конфіскація майна як вид додаткового покарання існувала, як свідчать пам’ятки права, ще VI-IV ст. до н.е. і мала характер майнової відповідальності правопорушника та істотно впливала на стан боротьби зі злочинністю.
Вважають, що основними шляхами подолання злочинності є її профілактика, а також розробка і реалізація на державному рівні програм та заходів щодо усунення причин, що її породжують. Велике значення в справі боротьби зі злочинністю має застосування кримінально-правових засобів – кримінальної відповідальності та покарання. Однією із найвагоміших форм реалізації кримінальної відповідальності за вчинення злочину є покарання.
У нормах Кримінального кодексу України (далі – КК України) передбачено розгалужену систему засобів покарання, що забезпечує індивідуалізацію кримінально-правового впливу. Складовою цієї системи є інститут додаткових покарань, який дає можливість застосовувати покарання, враховуючи особливості конкретного злочину та особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНФІСКАЦІЇ МАЙНА В КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок