Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ І СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ЛЮДИНИ: ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ТА ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В ЮРИДИЧНУ ПРАКТИКУ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ЕКОНОМІЧНІ І СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ЛЮДИНИ: ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ТА ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В ЮРИДИЧНУ ПРАКТИКУ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ І СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ЛЮДИНИ: ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ТА ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В ЮРИДИЧНУ ПРАКТИКУ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ВЕРЛАНОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 340.1; 342.716
ЕКОНОМІЧНІ І СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ЛЮДИНИ:
ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ТА ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ
В ЮРИДИЧНУ ПРАКТИКУ УКРАЇНИ
(ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
РАБІНОВИЧ Петро Мойсейович,
заслужений діяч науки і техніки України,
член-кореспондент Академії правових
наук України,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри
теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
СІРЕНКО Василь Федорович,
заслужений діяч науки і техніки,
член-кореспондент Національної академії наук України,
академік Академії правових наук України,
Інститут держави і права
імені В.М.Корецького НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат юридичних наук, доцент
ПАНКЕВИЧ Олег Зіновійович,
Львівський державний університет
внутрішніх справ, доцент кафедри
конституційного і міжнародного права
Захист відбудеться 23 травня 2008 року о «10» годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14 (зал засідань юридичного факультету, ауд. Г-409).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий «21» квітня 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Семків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Визначення Конституцією України головним обов’язком держави утвердження і забезпечення прав і свобод людини, а також проголошення курсу на формування соціальної держави неминуче висувають на перший план проблему захисту соціально-економічних прав людини. Між тим, ці права на сьогодні є менш захищеною – як фактично, так і юридично – групою прав порівняно з іншими їх різновидами. Так, за даними четвертої Щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «Про стан дотримання і захисту прав і свобод людини в Україні» (2006 р.) бідність значної частини населення є нині найбільшим порушенням прав громадян України, через яке унеможливлюється реалізація ними й багатьох інших їх прав.
Після ратифікації Україною 17 липня 1997 року Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція), а 14 вересня 2006 року – Європейської соціальної хартії (переглянутої) (далі – ЄСХ) проблеми впровадження європейських стандартів соціально-економічних прав, звітування про дотримання та виконання приписів ЄСХ перед відповідними контрольними інстанціями Ради Європи (далі – РЄ) (насамперед перед Європейським комітетом з соціальних прав (далі – Комітет)) набули для вітчизняної юриспруденції безпосередньо практичного значення. Адже для правильного розуміння норм ЄСХ, більшість яких сформульовано із застосуванням оціночних понять, витлумачуваних досить неоднозначно, особливо важливого значення набувають правоположення Комітету – єдиного органу офіційного тлумачення цього міжнародного договору. Задля з’ясування змісту європейських стандартів означеної групи прав також необхідно зважати й на значну кількість рішень Європейського суду з прав людини (далі – Суд), які так чи інакше торкаються захисту таких прав.
Знання європейських стандартів економічних і соціальних прав людини, загальних особливостей їх інтерпретації нині є практично значущим для різноманітних державних органів України, у тому числі законодавчого й судових, оскільки українська юридична практика має відповідати і ЄСХ, і Конвенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ І СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ЛЮДИНИ: ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ТА ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ В ЮРИДИЧНУ ПРАКТИКУ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок