Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан мінерального гомеостазу у дітей з хронічними захворюваннями органів травлення в ендемічній зоні, шляхи корекції.

Стан мінерального гомеостазу у дітей з хронічними захворюваннями органів травлення в ендемічній зоні, шляхи корекції.

Назва:
Стан мінерального гомеостазу у дітей з хронічними захворюваннями органів травлення в ендемічній зоні, шляхи корекції.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Александров Олександр Юрійович
УДК: 612.015.3:[577.118]-053.2
Стан мінерального гомеостазу у дітей з хронічними захворюваннями органів травлення в ендемічній зоні, шляхи корекції.
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Ужгородському національному університеті.
Науковий керівник:
- доктор медичних наук, професор Горленко Олеся Михайлівна, Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри дитячих хвороб з курсом дитячих інфекційних хвороб.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Тяжка Олександра Василівна, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, МОЗ України (м.Київ), завідувач кафедри педіатрії №1;
- доктор медичних наук, професор Лапшин Володимир Федорович Державна установа “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (м.Київ), завідувач відділення проблем алергії та імунореабілітації дітей.
Захист відбудеться 14.11. 2007 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01601, м.Київ, проспект Перемоги, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (01057, м. Київ, вулиця Зоологічна, 1)
Автореферат розісланий 13.10.2007 р.
11
Вчений секретар
сеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор А.Я. Кузьменко
Актуальність теми дослідження. Карпатський регіон становить науковий інтерес через свої кліматичні умови, своєрідний склад ґрунту й води, що й зумовило впровадження наукових досліджень (Туряница И. М., Пащенко А. Е., Фабри З. Й., 1997).
Екологічно детермінована патологія у дітей привертає пильну увагу пе-ді--атрів у зв’язку з її високою поширеністю, складністю діагностики, нечисленними по-ві--домленнями про методи її лікування, профілактики та складністю прогнозування (Карпова Е. Г. і спів--авт., 1998; Белицька Є. Н., Павленко Н. В., 1999). Визна-чення впливу низки зов-ніш-ніх факторів, особливо слабких, але постійних за характером, на здоров’я дітей потребує за-с-тосування адекватних методоло-гічних підходів, пошук яких активно провадиться в Ук-раї-ні (Торбін В. Ф., 1997; Няньковський С. Л. і співавт., Нечитайло Ю. М., 1999; Гнатейко О. З. і спів-авт., Лук’яненко Н. С. і співавт., 2000).
Сьогодні проблема зростання екологічно детермінованої патології серед дитячого населення в Україні залишається достатньо гострою. Зміни стану навколишнього середовища, загроза порушення самоочищувальної функції біосфери створюють умови для знищення гармонійного зв’язку дитячого орга-нізму з оточенням (Лук’янова О. М., 1993, 1996; Богомаз Т. О. та співавт., 1996; Дука К. Д. та співавт., 1998; Царегородцев Л. Д. зі співавт., 2000), тому важливим пріоритетом має стати профілактика, зміщення акцентів із хворої дити-ни на здорову (Майданик В. Г., 2002). Провідними напрямками профі-лактичної медицини у педіатрії стають: донозологічна діагностика перед-----пато-ло-гічних станів, синдрому екологічної дезадаптації та індивіду-аль-ний дифе-рен-ційований підхід до їх своєчасної корекції (Сміян І. С. та співавт., 2002).
Важливе значення функції щитовидної залози (ЩЗ) для росту і розвитку дитячих організмів, їх інтелектуальних і фізичних характеристик та вплив гормонів ЩЗ на всі процеси обміну у дітей зумовили актуальність обраної теми (Weetman A.P., 1997; Кандрор В.І., 1999).
Нечисленні дані про зв’язок поєднаної дії хімічних речовин і природних ендемічних факторів та фрагментарне вивчення спадкової схильності до деяких нозологічних форм ураження ЩЗ (Беникова Е. А. и др., 1993; S.Refetoff, 1997)
зумовлюють потребу ранньої діагностики тиреопатій у дітей в різних за екологічною характеристикою регіонах України.
Отже, проблема порушення мінерального гомеостазу у дітей на фоні ендемічної зони за йодним дефіцитом залишається актуальною і недостатньо вивченою на даний час, потребуючи дальшого дослідження та розробки нових методів корекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Стан мінерального гомеостазу у дітей з хронічними захворюваннями органів травлення в ендемічній зоні, шляхи корекції.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок