Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ

УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний торговельно-економічний
університет
Деркач Олександр Віталійович
УДК 336.71
УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ БАНКУ
В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність: 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент Шульга Наталія Петрівна, Київський національний торговельно-економічний університет, доцент кафедри банківської справи
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор Сусіденко Валентин Трофимович, Вінницький торговельно-економічний інститут, завідувач кафедри інформаційних систем та мереж кандидат економічних наук, професор Поддєрьогін Анатолій Микитович, Київський національний економічний університет, завідувач кафедри фінансів підприємств та страхової справи
Провідна установа Українська академія банківської справи, кафедри банківської справи та менеджменту і зовнішньоекономічної діяльності, Національний банк України, м.Суми
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 29 квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото 19, аудиторія А-227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету, за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото 19.
Автореферат розісланий 25 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І.Морозова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення сучасної банківської системи України відбувалося на фоні зниження темпів зростання валового національного продукту (ВНП), збільшення обсягу дефіциту бюджету, зовнішнього і внутрішнього боргу держави, стрімкого зростання рівня інфляції та знецінення національної валюти.
За таких умов банки провадили агресивну політику щодо залучення коштів юридичних і фізичних осіб та високоризиковану кредитну політику, а також активне інвестування коштів у державні цінні папери. Це надавало їм можливість стабільно отримувати значні прибутки і при цьому підтримувати достатній рівень ліквідності. Така ситуація в банківській сфері України панувала до середини 90-х років ХХ століття.
Стабілізація національної грошової одиниці суттєво вплинула на діяльність комерційних банків України. Відразу ж виявились “слабкі сторони” вітчизняної банківської системи, що стало причиною втрати окремими українськими банками ліквідності та платоспроможності і як наслідок – їх банкрутства. За період з 1991 до 2001 р. в Україні припинили діяльність 122 комерційні банки, значна частина яких була ліквідована у другій половині 90-х років.
Ліквідність банку має важливе суспільно-економічне значення, оскільки її втрата може призвести до банкрутства суб'єктів господарської діяльності, банків-контрагентів і недовіри населення до банківської системи країни.
За цих умов виникає потреба у впровадженні до практичної діяльності комерційних банків сучасних методів і підходів до управління їх ліквідністю.
Уперше питання банківської ліквідності порушувалося в роботах учених-економістів ХІХ – середини ХХ століття Брегеля Е., Бухвальда Б., Гіндіна І.Ф., Дмитрієва-Мамонова В.А., Євзліна З.П., Каценеленбаума З.С., Соколова Н.К., Трахтенберга І.А., Фрея Л.І, Яснопольського Л.Н. та інших.
Значний внесок до розробки проблеми ліквідності банків внесли сучасні зарубіжні вчені-економісти: Гусєва А.Є., Долан Е.Дж., Кох Т.У., Лаврушин О.І., Панова Г.С., Роуз П., Сінкі Дж., Усоскін В.М. та вітчизняні вчені: Авраменко В., Дзюблюк О.В., Мороз А.М., Примостка Л.О., Савлук М.І., Щибиволок З. та інші.
Роботи наведених авторів сприяли розширенню уявлень про ліквідність як економічну категорію, а також про стратегії, методи і підходи до управління нею. Водночас залишається не висвітленим досить широке коло питань, пов'язаних з управлінням банківською ліквідністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЛІКВІДНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок