Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСПАНОМОВНИЙ ІНТЕРНЕТ-ДИСКУРС: КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ ТА ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі форумів з проблематики родинних стосунків)

ІСПАНОМОВНИЙ ІНТЕРНЕТ-ДИСКУРС: КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ ТА ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі форумів з проблематики родинних стосунків)

Назва:
ІСПАНОМОВНИЙ ІНТЕРНЕТ-ДИСКУРС: КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ ТА ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі форумів з проблематики родинних стосунків)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛУКАШЕНКО Наталія Григорівна
УДК 811.134.2’38
ІСПАНОМОВНИЙ ІНТЕРНЕТ-ДИСКУРС:
КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ ТА ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ
(на матеріалі форумів з проблематики родинних стосунків)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі іспанської філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Корбозерова Ніна Миколаївна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра іспанської та італійської філології,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Мінкін Лев Михайлович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.Сковороди,
кафедра романської філології,
завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Круковський Василь Іванович,
Київський національний економічний університет, кафедра іноземних мов, доцент
Провідна установа | Львівський національний університет імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, кафедра французької філології, м. Львів
Захист відбудеться 22.02.2006 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано 22.01. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У зв’язку зі стрімким розвитком Інтернету комунікація в цій мережі та Інтернет-дискурс стали об’єктом уваги українських і зарубіжних лінгвістів. Реферовану дисертацію присвячено дослідженню комунікативно-прагматичних і лінгвостилістичних особливостей іспаномовного Інтернет-форуму з проблематики родинних стосунків як жанру Інтернет-дискурсу.
Фундаментальні дослідження Інтернет-дискурсу проводяться в кількох напрямах. У прикладній лінгвістиці виникла нова дисципліна – нетлінгвістика (Netlinguistics) (S.Posteguillo), призначенням якої стало з’ясування мовного забезпечення мережі взагалі й інформаційно-пошукової системи зокрема. В теоретичному мовознавстві вивчають різні аспекти Інтернет-дискурсу, який прирівнюють до гіпертексту (А.М.Баранов, О.В.Дєдова). Значну увагу приділено дослідженню Інтернет-дискурсу з позицій комунікативно-прагматичного підходу. Так, у іспаністиці виник напрям “кіберпрагматика” (ciberpragmбtica) (F.Yus), що пояснює особливості етикету та ввічливості в мережі (D.Crystal). Аналізують успішність спілкування та комунікативні невдачі віртуальної комунікації (М.Б.Бергельсон). Особливості мовних засобів електронної комунікації визначають в межах лінгвокогнітивного підходу (І.О.Хребтова). Як лінгвокультурний феномен вивчають комп’ютерний жаргон (О.І.Шейгал). Досліджують стилістичний аспект Інтернет-комунікації, вплив мережі Інтернет на літературну мову, конкуренцію норм усного й писемного мовлення (Н.М.Петрова, Г.Н.Трофімова), розглядають стильову диференціацію Інтернет-комунікації (Л.Ю.Іванов). Студіюють окремі жанри Інтернет-дискурсу та їх специфіку: персональні сторінки (С.С.Данилюк), комп’ютерні конференції (О.М.Галичкіна), Інтернет-новини (Н.В.Коломієць), електронна пошта (F.Yus), електронні розмови (М.О.Столярова, S.Lуpez Quero).
Незважаючи на численність лінгвістичних розвідок, спрямованих на вивчення Інтернет-дискурсу, найменш простудійованими залишаються іспаномовні Інтернет-форуми (конференції). Під Інтернет-форумами ми розуміємо жанровий різновид Інтернет-дискурсу, який є тематично організованим, відкритим для всіх учасників з метою отримання чи надання поради, обміну досвідом з певної проблеми та спрямованим на спонукання адресата до реалізації певної (не лише мовленнєвої) дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСПАНОМОВНИЙ ІНТЕРНЕТ-ДИСКУРС: КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ ТА ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі форумів з проблематики родинних стосунків)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок