Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОГО ПОЛЯ ІТЕРАТИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

СТРУКТУРА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОГО ПОЛЯ ІТЕРАТИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

Назва:
СТРУКТУРА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОГО ПОЛЯ ІТЕРАТИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
З часу виокремлення дериватології в окрему лінгвістичну дисципліну
зі своїм специфічним об’єктом вивчення, проблематикою, сист


ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ПАРИЛЯК ЛІЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 811.161.2:81’36
СТРУКТУРА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОГО ПОЛЯ ІТЕРАТИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ
УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загального і порівняльного мовознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук, доцент
Барчук Володимир Михайлович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
доцент кафедри української мови
Офіційні опоненти ––
|
доктор філологічних наук, професор
Ожоган Василь Михайлович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Кульбабська Олена Валентинівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
доцент кафедри сучасної української мови.
Захист відбудеться 13 березня 2008 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий 11 лютого 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат філологічних
наук, доцент Н. Я. Тишківська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
На сучасному етапі розвитку українського мовознавства особливої уваги набуває функціональний аспект дослідження мовних явищ (І. Р. Вихованець, К. Г. Городенська, Н. В. Гуйванюк, О. І. Бондар, Н. Ю. Шведова, О. В. Бондарко, В. С. Храковський, О. Н. Селіверстова). Поява нового підходу в тлумаченні поняття функцій граматичних одиниць дає можливість комплексного системного аналізу окремих семантичних груп дієслів, які в межах формальної граматики трактуються з огляду на їх структуру та морфологічні особливості. У функціональній граматиці мовні одиниці розглядаються у взаємозв’язку з елементами, які їх оточують. Різнорівневі засоби вираження одного і того ж значення формують єдину систему на основі спільності їх семантичних функцій.
Лінгвістична концепція функціонально-семантичного поля відобра-жає єдність змісту і форми. Змістовою основою функціонально-семан-тичного поля виступає семантична категорія, формальним компонентом структури поля є засоби вираження відповідної семантики.
В аспекті функціонально-семантичного поля категорію ітеративності досліджують російські вчені О. В. Бондарко, В. С. Храковський. Українські вчені розглядають ітеративність насамперед крізь призму морфології (І. І. Ковалик, Н. Ф. Клименко, Є. А. Карпіловська). Визначення структури функціонально-семантичного поля ітеративності передбачає врахування зв’язків у окремих мовних ярусах та їх міжрівневої взаємодії.
У сучасному мовознавстві ітеративність розуміється як “многократ-ність дії” (І. І. Ковалик) “багатократність” (О. І. Бондар), “неоднократ-ність” (О. В. Бондарко), “дієслівна множинність” (В. С. Храковський), тобто ототожнюється із кількістю або множинністю. У нашій роботі ітеративність трактується широко: як мовна категорія, в основі якої лежить філософське визначення повторюваності як такої, повторю-ваності “взагалі”, повторюваності безвідносно до присутності/від-сутності повторюваного.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена об’єктивною потребою визначити структуру функціонально-семантичного поля як єдність семантичної категорії та засобів її вираження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТРУКТУРА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОГО ПОЛЯ ІТЕРАТИВНОСТІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок