Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЕВРИСТИЧНОЇ БЕСІДИ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЕВРИСТИЧНОЇ БЕСІДИ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЕВРИСТИЧНОЇ БЕСІДИ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,88 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ХУПАВЦЕВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 159.922.7
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЕВРИСТИЧНОЇ БЕСІДИ
ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, кафедра педагогічної та вікової психології, м. Рівне.
Науковий керівник кандидат психологічних наук, доцент
Михальчук Наталія Олександрівна,
Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра практики англійської мови, завідувач.
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р.Чамати;
кандидат психологічних наук
Митник Олександр Якович,
Київський міський педагогічний університет імені Б.Д.Грінченка,
доцент кафедри теорії та методики початкової освіти
Провідна установа Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника МОН України,
кафедра педагогічної та вікової психології,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 05 липня 2007 року об 11 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради К 26.453.02. в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розіслано “___” червня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У період духовного й національного відродження України, становлення її як незалежної держави все більшої актуальності набуває гуманізація суспільства. Глобальні зміни у світі, перетворення, що відбуваються у суспільстві в цілому, потребують істотних змін у системі середньої освіти, у принципах її організації, формах і методах навчально-виховного процесу. У зв’язку з цим приділяється увага дослідженню важливих з цієї точки зору характеристик спілкування. Незважаючи на те, що широке коло проблем спілкування вже вивчалося, певні з них залишилися поза увагою дослідників. Зокрема, з огляду на сучасний стан науки та нові напрямки роботи зі школярами в навчальному процесі, не можна не торкнуться практично недослідженої проблеми розвитку вміння учнів продуктивно спілкуватися на уроках в рамках нетрадиційної форми роботи – евристичної бесіди.
Евристична (або сократівська) бесіда аналізується, передусім, у філософській та психолого-педагогічній літературі. Евристична бесіда розглядається тут з точки зору майстерності мовлення, красномовності. Але за такого погляду на евристичну бесіду неможливо говорити про особливості її використання в навчальному процесі як форми роботи на уроках, оскільки учні старших класів не володіють майстерністю мовлення на належному рівні. Можливо тому евристична бесіда майже зовсім не застосовується в загальноосвітній середній школі. В психології бесіда як форма роботи на уроках аналізується з огляду на особливості організації діалогічної взаємодії та шляхи розвитку вміння учнів продуктивно спілкуватися на уроках (Г.М.Андреєва, Г.О.Балл, О.О.Бодальов, І.Н.Богомолова, У.Глассер, О.В.Киричук, З.Г.Кісарчук, С.В.Кондратьєва, О.М.Леонтьєв, Б.Ф.Ломов, С.Д.Максименко, О.Я.Митник, А.В.Петровський, Н.В.Чепелєва, М.Г.Ярошевський та ін.). Ми вважаємо, що сутність евристичної бесіди як форми навчальної роботи полягає в тому, що вчитель вміло сформульованими запитаннями скеровує учнів на самостійне формування нових понять, висновків, правил, використовуючи набуті школярами знання, спостереження тощо. Отже, виникає потреба в наукових дослідженнях, які дадуть змогу окреслити психологічний потенціал евристичної бесіди та обґрунтувати необхідність впровадження її умов ефективності в навчальний процес середньої школи.
В навчально-виховній системі традиційної загальноосвітньої школи існують певні суперечності, які істотно ускладнюють впровадження евристичної бесіди як форми роботи на уроках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЕВРИСТИЧНОЇ БЕСІДИ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок