Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВА ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ. СТРУКТУРНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (віршовані жанри)

МОВА ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ. СТРУКТУРНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (віршовані жанри)

Назва:
МОВА ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ. СТРУКТУРНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (віршовані жанри)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С. СКОВОРОДИ
Грайворонська Ольга Вікторівна
УДК 409.325
МОВА ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ.
СТРУКТУРНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
(віршовані жанри)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор Лисиченко Лідія Андріївна, завідувач кафедри української мови Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, доцент Петрова Ольга Борисівна, завідувач відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України.
кандидат філологічних наук, доцент Петрова Ольга Борисівна, доцент кафедри іноземних мов та українознавства Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Провідна установа Запорізький державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра української мови.
Захист відбудеться 28 вересня 2000 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.03 у Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти та науки України (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2).
Автореферат розіслано " 21 " липня 2000 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради ОЛЕКСЕНКО О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Традиційний дитячий фольклор представляє собою вихідний матеріал для дослідження процесів становлення і формування мовлення. Дослідженням цієї ланки мистецтва займалися: Г.С.Виноградов, О.І.Капиця, В.П.Анікін, М.Н.Мельников, М.Н.Мартинова, Г.О.Барташевич, Г.В.Довженок, С.Я.Єрмоленко та інші. В основному увагу дослідників привертали функціональні особливості жанрів, мовний же аспект творів дитячого фольклору розглядався побіжно. Ми вважаємо за необхідне звернутися до комплексного аналізу мовного світу дитячого фольклору, нас цікавить його лексико-граматична система, як етап у розвитку мовлення дитини. останнім часом все більшої значущості набуває питання про формування мовлення та характер закономірностей лінгвістичного порядку, що це формування зумовлюють. Лінгвістичний аналіз творів дитячого фольклору дозволяє дослідити етапи засвоєння дитиною фонетичних, лексичних, граматичних та синтаксичних явищ мовлення. Таке поєднання системного та прагматичного підходів до вивчення функцій мовних одиниць відповідає сучасним вимогам мовознавства.
Об'єкт дослідження – мова дитячого фольклору, що дозволяє простежити певні лінгвістичні особливості різних жанрів цієї ланки мистецтва дітей та розглянути їх вплив на хід мовного розвитку дитини. Для досягення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання:
1. Зібрати джерела для дослідження – зразки текстів дитячого фольклору різних жанрів.
2. Дослідити зразки певних жанрів дитячого фольклору, визначити їх специфіку та розглянути лексико-граматичні особливості.
3. Визначити критерій та показники розвитку мовлення дітей, розглянути вплив певних жанрів дитячого фольклору на різниї етапах формування мовлення дитини.
4. Проаналізувати зв'язок мовних особливостей певних жанрів дитячого фольклору і становлення мовного світу дитини.
Теоретичне значення роботи – полягає в розробці актуальних для лінгвістики вивчення мовних особливостей фольклорних жанрів і закономірностей дитячого психолінгвістичного розвитку з метою як найглибшого розуміння останнього.
Вибір методів та засобів лінгвістичного аналізу пов'язаний зі специфікою об'єкта і конкретними задачами. на всіх етапах дослідження використовується описовий метод. Широке застосування знаходить трансформаційний метод, прийоми компонентного, дистрибутивного і опозитивного аналізу.
Актуальність роботи зумовлена тим, що її проблематика пов'язана із сучасною увагою до джерел нашого народу, зокрема його художньої творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОВА ДИТЯЧОГО ФОЛЬКЛОРУ. СТРУКТУРНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (віршовані жанри)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок