Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОФІЛОСОФСЬКІ ПАРАМЕТРИ ІННОВАЦІЙ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У СФЕРІ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЛІНГВОФІЛОСОФСЬКІ ПАРАМЕТРИ ІННОВАЦІЙ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У СФЕРІ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
ЛІНГВОФІЛОСОФСЬКІ ПАРАМЕТРИ ІННОВАЦІЙ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У СФЕРІ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАХАЧАШВІЛІ Русудан Кирилевна
УДК 811.111’06’27:004.9
ЛІНГВОФІЛОСОФСЬКІ ПАРАМЕТРИ ІННОВАЦІЙ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У СФЕРІ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя - 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі теорії та практики перекладу Запорізького національного університету
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Зацний Юрій Антонович,
завідувач кафедри
теорії та практики перекладу
Запорізького національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шевченко Ірина Семенівна,
завідувач кафедри ділової іноземної
мови та перекладу
Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна
кандидат філологічних наук, доцент
Кобякова Ірина Карпівна,
завідувач кафедри перекладу
Сумського державного університету
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Захист дисертації відбудеться “23грудня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.051.02 у Запорізькому національному університеті (69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2, ауд. 230).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького національного університету (69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2).
Автореферат розіслано “ 21 ” листопада 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент ______________ Л.І. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На початку нового тисячоліття відбуваються глобальні соціально-економічні зміни в житті людства. Науково-технічний прогрес набув рис інформаційної революції (B. Nardi, B. Schneiderman, G.Wallis). На очах сучасного покоління відбувається перенос “епіцентру” життя суспільства з реального світу в реальність умовну, віртуальну. Це, на думку дослідників, сприяє процесам глобалізації та всесвітньої інтеграції, що, у свою чергу, призводить до зміцнення позиції англійської мови як мови інтернаціональної комунікації (О.М. Лопатін, С.М. Рогов, І.С. Шевченко, P. Groot).
“Техносфера” становить собою комплексну, інтегровану, багатовимірну сутність і є об’єктом дослідження майже всіх галузей сучасних гуманітарних наук (Р.Ф. Авдєєв, І.Ю. Алексєєва, Ф.І. Гримак, А.Є.Жичкіна, В.М. Розін, Л.І. Тираспольський, Г.Л. Юр’єв, D. Bell, M.Heim, J. Nyce). У лінгвальному аспекті нові комп’ютерні реалії, які з’являються з незбагненною швидкістю, потребують негайного відображення в сучасній англійській мові. Саме тому в останні роки значною мірою зросли темпи збагачення словникового складу англійської мови. Виключно актуального змісту набуло поняття неологізму як рушійної сили прогресу мови (Ю.А. Зацний, Н.З.Котьолова, А.Е. Левицький). Особливо бурхливого розвитку в умовах сучасного етапу інформаційної революції набуває та сфера лексичних новоутворень англійської мови, яка безпосередньо співвідноситься з науково-технічним прогресом, тобто так звана комп’ютерна термінолексика.
Разом з тим, на сучасному етапі розвитку лінгвістичної науки безпосередньо у сфері лексичних інновацій галузі новітніх технологій дослідження проводяться здебільшого в лексикографічному, прикладному аспекті. У той же час поза фокусом вивчення залишається специфічна сутність комп’ютерної сфери як мовного феномена, що, на наше переконання, має бути актуалізована саме з огляду на термінологічну природу загалу лексичних інновацій у згаданій галузі.
Комплексне дослідження сфери новітніх технологій з урахуванням як лінгвальних так і філософських параметрів дозволяє більш повно вивчити мовну природу техносфери. Слід наголосити, що в процесі дослідження ми спираємося на найбільш синкретичне та синтетичне трактування поняття „філософський”. Такий підхід дозволяє розглянути часо-просторові аспекти технодійсності в лексико-семантичному висвітленні, детально дослідити феномен „людини”, проаналізувати засади антропоцентричності технократичного буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІНГВОФІЛОСОФСЬКІ ПАРАМЕТРИ ІННОВАЦІЙ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У СФЕРІ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок