Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОРСЬКИМИ КАРТАМИ ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОРСЬКИМИ КАРТАМИ ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОРСЬКИМИ КАРТАМИ ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут географії
Гордєєв Антон Юрійович
УДК 528:215
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОРСЬКИМИ КАРТАМИ
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
11.00.12. – географічна картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка
та в Державному науково-виробничому підприємстві “Укрморкартографія”
Науковий керівник: доктор географічних наук, старший науковий співробітник
Шевченко Віктор Олексійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
завідувач науково-дослідної лабораторії
геодезії, картографії та фотограмметрії
географічного факультету
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Пархоменко Галина Орестівна,
Інститут географії НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу картографії
кандидат географічних наук
Дівізінюк Михайло Михайлович,
Начальник штабу
Севастопольського морського з’єднання
Прикордонних військ України
Провідна установа: Чернівецький державний університет
імені Ю. Федьковича, Міносвіти і науки України,
м. Чернівці
Захист відбудеться “22” вересня 2000 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, вул. Володимирська, 44)
Автореферат розісланий “21” серпня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради І.Й.КАВЕЦЬКИЙ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна є морською державою, що обумовлено, в першу чергу, геополітичним положенням території, зокрема виходом до акваторій Чорного та Азовського морів, а також існуванням Української полярної станції в Антарктиді. З іншого боку, інтеграція України у світове співтовариство сприяє розвитку транспортної системи, зокрема морського транспорту, і не тільки у внутрішніх басейнах, а і в межах Світового океану. Все це обумовлює необхідність забезпечення морськими картами відповідних сфер діяльності суспільства, і в першу чергу, мореплавства.
Аналіз сучасного стану виробництва морських навігаційних карт і забезпечення ними практичних потреб в інших морських країнах показує необхідність розвитку національного виробництва, яке грунтується на сучасних можливостях ГІС-технологій. Світові тенденції розвитку наві-гаційного забезпечення судноплавства свідчать про постійне розширення потреб суспільства як в кількості карт так і в підвищенні якості їх змісту, а також в поступовій уніфікації умовних знаків. Останнє питання постійно порушується відповідними міжнародними організаціями.
Для України особливої гостроти проблема створення національної колекції морських навігаційних карт набрала в умовах проголошення незалежності. Фактично держава втратила науково-методичне та орга-нізаційне забезпечення створення таких карт, оскільки відповідна нау-ково-виробнича система традиційно була централізована і центр знахо-дився в Росії. Тому на сьогоднішній день вирішення проблеми має два аспекти: розробка науково-методичних основ створення системи морських карт у цілому, враховуючи сучасні практичні потреби та орга-нізація сучасного власного картографічного виробництва. Вказані обста-вини і розуміння стану справ щодо необхідності забезпечення суспіль-ства морсь-кими картами і обумовили виконання цього дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер-таційна робота пов’язана з виконанням завдань по проекту “Створення національної системи виробництва морських навігаційних карт” (шифр “Картографія”) Державної програми створення системи і технологій навігаційного, картографічного і гідрографічного забезпечення морепла-вання (шифр “Гідрографія”), затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 1995 р. № /96.
Мета та задачі дослідження. Головна мета – розробити науково-методичні основи створення національної колекції морських навігаційних карт та забезпечення такими картами потреб господарства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОРСЬКИМИ КАРТАМИ ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок