Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ТА РИЗИКІВ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ГІРНИКІВ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ТА РИЗИКІВ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ГІРНИКІВ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ТА РИЗИКІВ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ГІРНИКІВ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. М. ГОРЬКОГО
 
Латишев Євген Євгенович
УДК 613.6+613.62/622.272.1/3
ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ТА РИЗИКІВ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ГІРНИКІВ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
В СУЧАСНИХ УМОВАХ
14.02.01– гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті медико-екологічних проблем Донбасу та вугільної промисловості, м. Донецьк, МОЗ України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, старший науковий співробітник Мухін Володимир В’ячеславович, Науково-дослідний інститут медико-екологічних проблем Донбасу та вугільної промисловості, м. Донецьк, директор інституту.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, старший науковий співробітник Вищипан Віталій Пилипович, Український НДІ промислової медицини, м. Кривий Ріг, завідувач відділу гігієни та фізіології праці.
Доктор медичних наук, професор Агарков Володимир Іванович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, завідувач кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я з курсом історії медицини.
Провідна установа:
Інститут медицини праці, відділ епідеміологічних досліджень, АМН України,
м. Київ.
Захист відбудеться “29” жовтня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 Донецького державного медичного університету ім. М. Горького (83003, м. Донецьк, проспект Ілліча, 16).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького (83003, м. Донецьк, проспект Ілліча, 16).
Автореферат розісланий “19” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор І.І. Солдак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для визначення індивідів та груп населення, які мають високу вірогідність захворювання, на початку 70-х років в гігієні почало широко вживатися поняття ризику. Показник ризику для здоров’я відображає збільшену потребу носіїв ризику до уваги з боку медиків, особливо в профілактичних заходах. Концепція оцінки ризику забезпечує визначений мінімум кожному і максимум тим, хто особливо потребує цього, відповідно до ступеню ризику. На думку ВООЗ ця методологія є найбільш соціально виправданою і справедливою (Poikolainen K., Eskola J., 1995).
Відомо, що в основі системи оцінки умов праці та факторів ризику виробничого середовища для здоров'я працюючих є залежності “доза – час – ефект”. Однак, закономірності цієї системи мало вивчені і наявні дані відносяться переважно до впливу деяких класів шкідливих речовин, наприклад, шуму і вібрації. Зазначимо, що наявність згаданих закономірностей дозволяє проводити оцінку ризику для дуже багатьох видів шкідливих факторів, у тому числі і шахтного пилу, хоча в профілактичних заходах щодо працюючих у вугільній промисловості ці залежності практично не знайшли належного використання на практиці (Измеров Н.Ф., Денисов Э.И., 1993; Молодкина Н.Н., 1998).
Дослідження та оцінка ризиків на прикладі захворювань органів дихання, зокрема пневмоконіозів, як провідної професійної патології у гірників вугільних шахт, на наш погляд, дозволить оптимізувати і удосконалити шляхи профілактики пилових професійних захворювань у сучасних умовах медичної допомоги працівникам вугільної промисловості. Ця теза підтверджується тим, що при вивченні нами умов праці та здоров'я шахтарів на трьох шахтах Донецького регіону встановлено погіршення профілактики професійних захворювань, показників їх здоров’я та медичного обслуговування.
Профілактична медицина в розвинутих країнах світу одержала визнання як самостійна медична спеціальність. Вона синтезує різноманітні медичні дисципліни з метою раннього виявлення та обмеження факторів ризику, лікування симптомів, які передують захворюванню, а також зміцнення потенціалу здоров’я населення (Тульчинский Т.Х., Варавикова Е.О., 1999).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ ПРАЦІ ТА РИЗИКІВ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ГІРНИКІВ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок