Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ВЧИНКУ У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПОЗААУДИТОРНІЙ РОБОТІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ВЧИНКУ У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПОЗААУДИТОРНІЙ РОБОТІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ВЧИНКУ У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПОЗААУДИТОРНІЙ РОБОТІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Даля
Ушаков Артем Сергійович
УДК 378.034
ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ВЧИНКУ У СТУДЕНТСЬКОЇ
МОЛОДІ У ПОЗААУДИТОРНІЙ РОБОТІ ВИЩОГО
НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.07 - теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ- 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
Шевченко Галина Павлівна, завідувач кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, директор Інституту духовного розвитку людини.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Миропольська Наталія Євгенівна,
головний науковий співробітник Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України.
кандидат педагогічних наук, доцент
Карпенко Іван Михайлович
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, декан факультету іноземних мов.
Захист відбудеться "13" лютого 2008 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: (91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а).
Автореферат розісланий "12" січня 2008 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради | А.О. Андрющук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна парадигма вищої школи спрямована на духовне удосконалення людини заради переходу людства на новий рівень еволюційного розвитку: від людини розумної до людини духовної. У системі духовних орієнтирів особистості одне із провідних місць займає гуманістичне відношення до світу, людей, природи, культури. Динамічність та різноманітність сучасного культурного простору значно впливає на стан духовної культури студентської молоді. Ентропійне зростання інформаційного потоку, глобалізація, поширення та вдосконалення засобів комунікації сприяють закріпленню у свідомості готових образів, стереотипів, шаблонів, оцінок, смаків.
У середовищі культурної неоднорідності виникає небезпека девальвації ідеалів високоморальної поведінки і розмивається поняття про людину гуманну, "людяну", яка "являє собою сукупність своїх вчинків" (Ж.-П.Сартр). У зв’язку з цим актуальною є проблема виховання культури вчинку у студентської молоді на основі образу гуманної людини, здатної до високодуховних, морально-естетичних вчинків. Проблему вчинку всебічно досліджували філософи, психологи, педагоги які розглядали його як особистісну форму поведінки, що обумовлюється розвитком моральної самосвідомості: М.Бахтін, І.Бех, В.Зінченко, В.Роменець, Т.Кириленко, А.Ковальов, А.Комарова, С.Максименко, М.Мамардашвілі, І.Маноха, Б.Мещеряков, В.Татенко, Т.Титаренко, Д.Узнадзе та ін.
Дослідженням самосприйняття людини через світоглядні та художні концепти займались М. Бахтін, М. Бердяєв, Г. Гачев, В. Розанов, В. Соловйов, П. Флоренський та ін.
Аналізу теорій культури особистості присвячені роботи Г.Марселя, А.Моля, Х.Ортегі-і-Гасета, Ж.-П.Сартра, І.Хейзинга, А.Швейцера та ін. Дослідників цікавила проблема конструювання образу людини в соціокультурному та художньому просторах, де культура розглядалась як універсальне джерело уявлень про взірець.
Різним аспектам виховання культури учнівської молоді присвячено також сучасні дослідження В.Арнольдова, Г.Бриль, В.Бутенка, Л.Бутенко, І.Бужиної, В.Вирового, О.Коберника, Л.Коваль, І.Котєнєвої, В.Кудрявцевої, І.Шалімова, Г.Шевченко, П.Щербаня та ін.
Серед спеціальних педагогічних досліджень ми не зустріли цілісного погляду на виховання культури вчинку сучасного студента, хоча опосередковано ця проблема ставилася у наукових роботах І.Беха, Є.Бондаревської, Н.Гузій, І.Карпенка, Н.Миропольської, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ВЧИНКУ У СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПОЗААУДИТОРНІЙ РОБОТІ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок