Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ СТАРШОКЛАСНИКІВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Вербицька Поліна Василівна
УДК: 37.018.43
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Арцишевський Роман Антонович,
директор Інституту соціальних наук Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України, депутат
Верховної Ради України
Філіпчук Георгій Георгійович,
Верховна Рада України
кандидат історичних наук, доцент
Ладиченко Тетяна В'ячеславівна,
завідувач кафедри методики викладання історії
та суспільно-політичних дисциплін
НПУ імені М.Драгоманова
Провідна установа: Тернопільський державний
педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Тернопіль
Захист дисертації відбудеться 25 січня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053 м.Київ, вул.Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053 м.Київ, вул.Артема, 52 д).
Автореферат розісланий 19 грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради професор М.П.Легкий
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку українського суспільства головне завдання полягає у зміцненні його демократичних основ. Створення громадянського суспільства покликане стати гарантом демократії та прогресу. Участь кожного громадянина в суспільному житті, рівень його громадянської культури є невід'ємною умовою демократичного способу життя.
Нинішній етап формування українського суспільства висуває на перший план громадянську освіту як потужне знаряддя політичної соціалізації, інтегрування особистості в політичну систему на фундаментальних засадах рівності, взаємної відповідальності й почуття власної гідності. Громадянська освіта має допомогти людям долати політичну апатію, навчити мирними способами здійснювати громадянську діяльність, розв'язувати соціальні проблеми.
Питання розвитку громадянської освіти і виховання стають об'єктами особливої уваги та обговорення у сучасному українському суспільстві, зокрема широкого кола педагогічної громадськості. За останні роки з'явилося чимало публікацій у педагогічних виданнях. Організовуються численні конференції і семінари з даного питання.
Дослідження громадянської освіти безпосередньо пов'язане з низкою загальнодержавних програм, зокрема тих, що стосуються зміцнення суверенітету й незалежності України, забезпечення прав і свобод людини, поглиблення демократії та народовладдя, розбудови правової держави. Ці положення мають визначальний методологічний характер для здійснення гуманізації освіти та виховання. Вони лягли в основу законів „Про освіту“, „Про загальну середню освіту“ та інші нормативні акти, які визначають правове поле реформування освіти України. На них грунтуються такі документи, як Концепція виховання, Концептуальні засади гуманітарної освіти, Концепція позашкільної освіти і виховання, Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності АПН України. Виховання життєво активного, гуманістично спрямованого громадянина демократичного суспільства, який би у своїй діяльності керувався культурно-національними та загальнолюдськими цінностями, назване головною метою загальної середньої освіти в Законі України „Про загальну середню освіту“.
Глибокий аналіз проблем виховання молоді міститься у працях видатних українських педагогів А. Макаренка, С.Русової, В.Сухомлинського. У своїх творах вони обстоювали думку про те, що школа й виховання мають функціонувати відповідно до особливостей і потреб своєї країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок